«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer

№42 за 2013 рік, сторінка 41

Урок сьомий: бухгалтерський облік "навчальних" витрат

» 
» 

№42 за 2013 рік, сторінка 40

Урок шостий: податковий облік витрат на навчання

Нашими шостим та сьомим уроками ми логічно підіб’ємо підсумки — узагальнимо податковий та бухгалтерський облік "навчальних" витрат.

» 
» 

№109-110 за 2012 рік, сторінка 101

— Оплата навчання

 

№ з/п

Види виплат (витрат)

Податок на доходи

Єдиний внесок

ставка, %

ознака 1ДФ

У

Н

 

Оплата навчання

 

 

» 
» 
» 

№80 за 2012 рік, сторінка 14

Пізнаємо основи самозбереження — організовуємо навчання з охорони праці

Дбати про обізнаність підлеглих із правилами безпеки праці мають не тільки промислові гіганти. Скромна "паперова" конторка, де важко знайти щось небезпечніше за кулькову ручку, і та має навчальні зобов'язання з охорони праці. Тож наша консультація стане в пригоді всім роботодавцям! У ній розкладемо по полицях головні аспекти: хто, коли, де й чого навчається та які організаційні клопоти у зв'язку із цим лягають на плечі підприємства. Звісно, не забули ми й про бухгалтера — висвітлили податковооблікові питання.

» 
» 
» 
» 
» 

№74 за 2012 рік, сторінка 29

У студента була зарплата: чи може батько скористатися податковою знижкою

Чи має право на податкову знижку батько студента, який оплатив навчання, якщо студент працював і отримував заробітну плату?
 
Платник має право включити до податкової знижки за наслідками звітного податкового року суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти за себе та/або члена сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Деталі - у консультації.

» 
» 

№73 за 2012 рік, сторінка 10

Підприємство оплатило сертифікат інженера технагляду — працівника: яквідобразити в обліку

Наше підприємство є замовником будівництва. Оскільки в штаті є фахівці з потрібною кваліфікацією, ми не хочемо купувати послуги технагляду в сторонньої фірми. Просто плануємо оплатити одержання кваліфікаційного сертифіката інженера технагляду для нашого працівника. Підкажіть, як витрати на сертифікат показати в обліку?
 
У бухобліку такі витрати потрібно втиснути до складу інших операційних, а в податковому вони потривожать лише податок на доходи. Чому? Давайте разом розплутаємо обліковий клубок, почавши з суті таких витрат.

» 
» 
» 
» 

№62 за 2012 рік, сторінка 31

Переучуємо бармена на сомельє за рахунок підприємства: чи будуть податкові витрати та податок на доходи

Директор підприємства направляє бармена на навчання за кошти закладу. Працівник навчатиметься спочатку в Україні, а потім за кордоном. Після чого він працюватиме в одному з наших ресторанів на посаді сомельє.
Чи можна вартість такого навчання включити до податкових витрат підприємства? Чи доведеться платити податок на доходи?
ВІДПОВІДЬ: Дійсно, знайти хорошого сомельє не легко. Та навіть коли такий зустрінеться на шляху ресторатора, імовірно, за свою роботу він попросить "кругленький" оклад. Як альтернативний варіант, заклад може спробувати "виростити" знавця вин зі своїх працівників (наприклад, із бармена, у якого розгледіли неабиякий хист до такої роботи) і направити талановиту особу гризти граніт науки за кошт підприємства. Далі залишається сподіватися, що такі інвестиції в трудові ресурси принесуть закладу дивіденди.
У податковому обліку за певних умов вартість освоєння барменом нової професії можна включити до податкових витрат та не обкладати податком на доходи. Що це за умови, читайте далі…

» 
» 
» 

№51 за 2012 рік, сторінка 47

Студент отримував доходи за ЦПД: чи є у батьків право на податкову знижку

Чи мають право батьки скористатися податковою знижкою на навчання, якщо студент отримував доходи за цивільно-правовим договором?
ВІДПОВІДЬ:
Так, батьки студента мають право скористатися податковою знижкою на навчання. Адже заборона компенсувати батькам вартість здобуття середньої професійної або вищої освіти актуальна, лише в одному випадку...

» 

№23 за 2012 рік, сторінка 46

Оплачуємо навчання працівника у ВНЗ: оподаткування та облік

Найцінніший ресурс будь-якого успішного підприємства — це професійно підготовлені кадри. Тому багато хто з роботодавців готовий вкладати гроші в навчання (профпідготовку та підвищення кваліфікації) своїх найманих працівників. Адже це, безумовно, інвестиції в майбутнє рідного підприємства. У нашій консультації розповімо про документальне оформлення таких операцій, їх оподаткування та відображення в бухгалтерському обліку.

» 
» 
» 
» 

№26 за 2010 рік, сторінка 55

Лівобережна МДПІ в м. Дніпропетровську Фірма оплачує навчання на курсах англійської:чи бути податку з доходів

№95 за 2009 рік, сторінка 44

Хто має бути зазначений уквитанції прооплату навчання дляотримання податкового кредиту

№83 за 2008 рік, сторінка 30

Як у ф. 1ДФ відобразити оплату підприємством навчання дочки працівника

» 
» 

№73 за 2008 рік, сторінка 29

Навчання сина працівника за рахунок підприємства: як оподатковувати

» 
» 

№73 за 2008 рік, сторінка 30

Лист ДПАУ "Щодо оподаткування вартості навчання фізичної особи у вищому навчальному закладі, яке оплачується за рахунок коштів підприємства, що не є працедавцем вказаної особи" від 14 вересня 2007 р. № 8960/6/17-0716

» 
» 

№22 за 2007 рік, сторінка 13

Навчання з охорони праці: у пошуках валових витрат

На сторінках газети "Все про бухгалтерський облік" ми вже розповідали вам, шановні читачі, про облік витрат на навчання працівників і непрацівників підприємства — платника податку на прибуток. У тих публікаціях ми акцентували увагу на витратах, пов'язаних з оплатою освітніх послуг. Але в Україні існують і специфічні види навчання. Один із них — навчання працівників з охорони праці. Його валововитратність уже і так урегульовано законодавством... Про те, що, як і чому, ви можете дізнатися з даної консультації.

№5 за 2007 рік, сторінка 63

Платимо за навчання сина засновника: чи є валові витрати

№95 за 2006 рік, сторінка 27

Працівника відрахували з ВНЗ: чи буде його доходом плата за навчання

№83 за 2006 рік, сторінка 6

Навчання непрацівників підприємства: обліковуємо витрати

За рахунок підприємства у вищих і професійно-технічних закладах можуть навчатися не тільки його працівники, але і фізособи, які не перебувають у трудових відносинах з ним. Адже не гріх допомогти матеріально фізособам, котрі бажають отримати освіту. Класичний приклад — навчання дітей і родичів співробітників.

№78 за 2006 рік, сторінка 9

Вік живи — вік учи, або Облік витрат на профнавчання працівників підприємства

Навчання... У побуті так часто називають відвідування занять у школі, гімназії, коледжі, технікумі, університеті, академії та ін. Ще — отримання другої, третьої і т. д. освіти, заняття на курсах підвищення кваліфікації та ін. Завдяки навчанню отримують багато корисної інформації, нові знання. Словом, стають спеціалістами, професіоналами. А якому роботодавцю не потрібні фахівці високого класу? Тому іноді він навіть готовий платити за навчання працівників.
У бухгалтера такого підприємства, звичайно, з'являється інтерес до знань бухгалтерського та податкового обліку витрат на навчання. Ними ми й хочемо поділитися з вами.

№76 за 2005 рік, сторінка 6

Облік витрат на підвищення кваліфікації працівників

Кадри вирішують усе! Напевне, пам'ятаючи про це, керівництво кожного підприємства прагне мати у своєму арсеналі тільки справжніх професіоналів. Втім, як відомо, ними не народжуються, а стають. Тому підприємствам доводиться направляти своїх спеціалістів на відповідні курси підвищення кваліфікації. Водночас у законодавстві є норми, за якими для працівників деяких професій та посад періодичне підвищення кваліфікації обов'язкове. Саме облік витрат, зумовлених підвищенням кваліфікації працівників небюджетних підприємств в Україні, — тема нашої сьогоднішньої консультації.

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу