«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета


Зробити стартовою в Internt Explorer

№13 за 2012 рік, сторінка 26

Лист Мінсоцполітики України від 20.10.11 р. № 307/13/133-11 "Щодо права на додвідпустку працівників" (Витяг)

№115 за 2011 рік, сторінка 62

Успадкування компенсації за невикористану відпустку: якоподатковується

Допоможіть розібратися. Працівник нашого підприємства помер. У нього залишилася частина невикористаної основної щорічної відпустки.
Чи необхідно виплачувати таку компенсацію? Якщо так, то кому її виплачувати і як оподатковувати ці виплати податком на доходи та єдиним внеском?
 
Факт смерті працівника — причина для його звільнення. Хоча КЗпП не містить прямої норми, яка б обумовлювала припинення трудових відносин за цих обставин, але такий висновок логічний, оскільки цивільна правоздатність фізособи припиняється з моменту її смерті (ст. 25 ЦКУ). До того ж п. 4.3 Інструкції про трудові книжки передбачає запис: "Роботу припинено у зв'язку зі смертю". Детальніше про це ми писали в газеті "Все про бухгалтерський облік" № 110 за 2010 р., стор. 48.
№115, стор. 62
 

№112 за 2011 рік, сторінка 39

— Як враховувати період догляду за дитиною до трьох років у страховому стажі для обчислення лікарняних — Чи є в жінки право на декретні, якщо вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років (Коментар до листа Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 24.10.11 р. № 3183-07)

Спеціалісти ВД Київського міського відділення Фонду страхування від непрацездатності нагадують, що період  відпустки по догляду за дитиною до 3-х років відносять до страхового стажу лише за час до 01.01.11 р.
З указаної дати підстав для врахування зазначеного періоду в страховому стажі немає, адже єдиний внесок у випадку виплати цієї допомоги цілковито спрямовується на користь ПФУ.
№112, стор. 39

№104 за 2011 рік, сторінка 63

Викладач — у відпустці по догляду за дитиною та працює на півставки: чи має він право ще й на щорічну відпустку

Викладач музичної школи знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до трьох років і працює на півставки. Чи можна їй надати щорічну відпустку влітку і якої тривалості?

Викладач, що працює на пів­ставки під час відпустки по догляду за дитиною до трьох років, має право на щорічну відпустку. Якої тривалості та в який період, розглянемо у консультації.

№102 за 2011 рік, сторінка 59

Відпустки Чи зобов'язана селищна рада надати відпустку працівнику, якого скорочують

Селищна рада вирішила скоротити дві штатні одиниці (спеціалістів ІІ категорії). Працівникам 15.08.11 р. повідомили про майбутнє скорочення з 17.10.11 р. Один із них подав заяву, аби йому надали з 12.09.11 р. невикористану щорічну (основну й додаткову) відпустку загальною тривалістю 45 календарних днів та виплатили допомогу на оздоровлення.
Чи можуть співробітнику відмовити в цьому?
ВІДПОВІДЬ: Працівник вправі вимагати щорічну відпустку перед звільненням. Однак про її тривалість та строки законодавство відмовчується. Тож розглянемо все по черзі.

№91 за 2011 рік, сторінка 59

Для бюджетників Відповіді на актуальні питання:

— лікувально-профілактичний заклад придбаває наркотики: що потрібно облікувати;
— вчитель викладає кілька предметів у школі: як його тарифікувати.

№84 за 2011 рік, сторінка 42

Відпустки Лист Мінпраці та соціальної політики України від 24.06.11р. №208/13/116-11 "Щодогрошової компенсації працівникам за невикористані дні щорічної та додаткової відпусток"

№84 за 2011 рік, сторінка 42

Як обчислити кількість днів відпустки за неповний рік (Коментар до листа Мінпраці та соціальної політики України від 24.06.11 р. № 208/13/116-11)

Фахівці Мінпраці розповіли про те, як правильно визначати кількість днів відпустки, на які особа має право, коли не відпрацьовано повного року. Така інформація може знадобитися, зокрема, якщо працівник звільняється (коли потрібно обчислити компенсацію за невикористану відпустку) або бере відпустку до закінчення перших шести місяців роботи на підприємстві.

№81 за 2011 рік, сторінка 29

Лист Міністерства соціальної політики України від18.05.11р. №164/13/116-11 "Щодовідпусток громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Витяг)

№81 за 2011 рік, сторінка 30

Чи має право сумісник на чорнобильську відпустку (Коментар до листа Міністерства соціальної політики України від 18.05.11 р. № 164/13/116-11)

Йдеться про додаткову оплачувану відпустку строком 14 робочих днів1 на рік, яку надають чорнобильцям 1 та 2 категорій (п. 22 ч. 1 ст. 20, п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.91 р. № 796-XII).

№81 за 2011 рік, сторінка 61

Працівник під час відпустки захворів: чипереобчислювати відпускні, якщо відпустку подовжено чиперенесено

З консультації бухгалтери бюджетних установ довідаються, чи потрібно заново визначати розрахунковий період і середній заробіток для обчислення відпускних, коли відпустку працівника подовжено або перенесено.

№74 за 2011 рік, сторінка 9

Як бути з оплатою часу відвідування суду через порушення ПДР

На нашого водія співробітники ДАІ склали протокол за ігнорування вимоги про зупинку та вилучили посвідчення водія. Рішення про покарання виносить суд. Працівник попросив дозволу в керівника відлучатися від роботи у зв'язку з відвіданням суду. Постає питання, як оформити таку відсутність у межах законодавства? Чи потрібно оплачувати цей час?
 
Законодавство не передбачає оплати часу відсутності на роботі через відвідування суду у зв'язку з порушенням правил дорожнього руху. А от відпустити співробітника керівник, звісно ж, управі. Водію лише потрібно взяти або відпустку без збереження зарплати, або частину щорічної відпустки. Далі — докладніше.

№66 за 2011 рік, сторінка 52

Відпустка за власний рахунок: уякому розмірі виплачувати аванс

Наше підприємство надає аванс із зарплати в розмірі 55% від окладу. У лютому один із працівників узяв відпустку за свій рахунок на 15 календарних днів (з 1-го по 15-е число). У зв'язку із цим авансу йому не нарахували. Чи правильно ми вчинили? Якщо все-таки гроші належало виплатити, то в якому відсотковому співвідношенні від окладу (адже більшу частину часу в лютому не відпрацьовано)?
 
Аванс дійсно можна було не виплачувати. Деталі - у консультації.

№66 за 2011 рік, сторінка 52

Чи можна відмовити співробітниці вповній щорічній відпустці перед декретною

Співробітниця хоче взяти повну щорічну відпустку (24 календарних дні) перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами. При цьому новий робочий рік, за який вона ще не брала відпустки, почався зовсім нещодавно. За графіком відпустка їй належить тільки в листопаді. Чи можна відмовити співробітниці в щорічній відпустці повної тривалості й надати її лише за фактично відпрацьований період у цьому робочому році?
 
Ні, підприємство не має права відмовити співробітниці в щорічній відпустці повної тривалості перед декретом.

№61 за 2011 рік, сторінка 58

Чи враховують період роботи секретарем фінвідділу райвиконкому до стажу для додаткової відпустки

Із 22.09.83 р. по 30.09.01 р. працювала секретарем керівника та секретарем-друкаркою у фінансовому відділі райвиконкому. З 01.10.01 р. за конкурсом була прийнята до держ­органу на посаду держслужбовця (спеціаліст ІІ категорії), де працюю по сьогодні. При обчисленні розміру надбавки за вислугу років до стажу держслужби зараховують період роботи, починаючи з 22.09.93 р. У травні 2011 р. звернулася до керівника держоргану із заявою про надання додаткової щорічної відпустки, але він відмовив. Чи маю право на додаткову щорічну від­пуст­ку?
 
У цьому випадку керівник має рацію. Ви зможете скористатися своїм правом, але трохи пізніше. У консультації пояснимо.

№52 за 2011 рік, сторінка 45

Лист Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності від 04.05.11р. №04-29-1068 "Щодо страхового стажу для лікарняних"

№52 за 2011 рік, сторінка 46

Відпустка по догляду за дитиною: як ураховувати в страховому стажі для лікарняних (Коментар до листа Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності від 04.05.11 р. № 04-29-1068)

Ми вже повідомляли про те, що з 01.01.11 р. страховий стаж для лікарняних слід визначати по-новому (див. газету "Все про бухгалтерський облік" № 43 за поточний рік, стор. 28).

№47 за 2011 рік, сторінка 58

Санітар держветмедицини працює напівставки: яквизначити тривалість додаткової щорічної відпустки заважкі ташкідливі умови праці

Ветеринарний санітар державної дільничної лікарні ветеринарної медицини з до­гляду та лікування тварин працював на ставку. Але з лютого по квітень 2011 року його (за власним бажанням) було переведено на 0,5 ставки. За колективним договором працівник має право на додаткову щорічну відпустку у зв'язку з важкими та шкідливими умовами праці тривалістю сім календарних днів на рік. У травні він бере щорічну основну та додаткову від­пустки.
Як обчислити йому кількість днів додаткової відпустки за відпрацьований робочий рік?
 
Максимальна тривалість щорічної додаткової відпустки за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці для ветеринарного санітара становить сім календарних днів. Конкретну тривалість такої додаткової відпустки згідно з ч. 2 ст. 7 Закону про відпустки встановлюють у колективному чи трудовому договорі залежно від  певних умов.
№47, стор. 58

№21 за 2011 рік, сторінка 60

Декретниця працює неповний день: чиє право нащорічну відпустку

№119 за 2010 рік, сторінка 5

Тема номера: нарахування зарплати Відпочинок на новорічні свята: якоподатковувати перехідні відпускні

    Із 01.01.11 р. на нас чекає чимало змін в оподаткуванні: по-перше, запроваджується єдиний соціальний внесок, по-друге, податок з доходів у новому році платитимемо за нормами ПКУ. Але вже зараз бухгалтер стикається з виплатами за дні 2011 року, а саме — відпускними, адже їх треба виплатити не пізніше ніж за три дні до початку відпочинку. Тому в матеріалі ми розповімо вам, як правильно сплатити податок з доходів та всі соцвнески з нарахованих і виплачених у поточному році відпускних.