«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer

№23 за 2011 рік, сторінка 28

Ліміт каси: розраховуємо тавстановлюємо

№23 за 2011 рік, сторінка 42

Авансовий звіт: заповнюємо правильно

№23 за 2011 рік, сторінка 44

Погашення заборгованості заавансовими звітами: чидіє десятитисячне обмеження

№23 за 2011 рік, сторінка 48

Складено закупівельний акт: чи можна обійтися без авансового звіту

№23 за 2011 рік, сторінка 49

Працівник купив товар за свої кошти: яккомпенсувати витрати

№23 за 2011 рік, сторінка 55

Чекові книжки в бюджетників: отримання, облік, списання

№23 за 2011 рік, сторінка 56

Отримуємо готівку на відрядження тагосп-потреби: якоформити заявку

№23 за 2011 рік, сторінка 59

Чи може працівник школи отримувати кошти від батьків за надані платні послуги

№23 за 2011 рік, сторінка 61

Готівку видано під звіт: якідокументи підтверджують її використання

№17 за 2011 рік, сторінка 42

Акт наданих послуг: як його правильно оформити

Під час перевірок податківці прискіпуються до оформлення Актів наданих консультаційно-інформаційних послуг: то одного немає, то іншого. При цьому погрожують зняти валові витрати за такими актами.
Скажіть, будь ласка, як правильно складати Акт наданих послуг? Чим це передбачено?

ВІДПОВІДЬ: Одразу скажемо: спеціальної форми Акта приймання-передачі наданих послуг законодавством не встановлено. Але вихід є! Ми залюбки Вам його покажемо, в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 17 за 2011 р., на стор. 42.

№16 за 2011 рік, сторінка 9

Первинні документи: правила складання тазастосування

    Центральне місце серед документації на будь-якому підприємстві займає первинка. Саме з неї починається сходження до бухзвітності. Але бухобліком справа не обмежується. Сьогодні автор розглянув правила, що стосуються первинки (тим паче, деякі з них нещодавно були оновлені). Не сумніваємося, кожен, навіть дуже досвідчений бухгалтер, довідається зі статті багато нового й корисного.

№113 за 2010 рік, сторінка 11

Правила використання подорожніх листів

Не перебільшимо, сказавши: підприємство без залізного коня — все одно, що корабель без вітрил. Адже автівки вже давно не розкіш, а предмет виробничої необхідності. Тому бухгалтер неодмінно має справу з вірними друзями авто — подорожніми листами. Сьогодні в консультації розповімо про види подорожніх листів, основні правила їх застосування та звернемо увагу на деякі нюанси.

№113 за 2010 рік, сторінка 14

Подорожній лист вантажівки: бездоганне заповнення

Спільний Мінтрансівський та Мінстатівський наказ "Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля" від 29.12.95 р. № 488/346 такий лаконічний, що аж щелепи зводить: бланк подорожнього листа ф. № 2-ТН він затвердив, використовувати його всіх зобов'язав, а про те, що й де там зазначати — думайте самі, вирішуйте самі: писати чи не писати. Аби вам не доводилося сушити мізки, що в яку клітинку путівки вставляти, читайте цю статтю.

№113 за 2010 рік, сторінка 20

Подорожній лист легкового автомобіля: заповнимо разом

Подорожній лист оформлюють лише на один робочий день (зміну) і видають за умови здачі водієм подорожнього листа за попередній день роботи. На більший строк подорожній лист видають у випадках транспортного обслуговування в міжміському сполученні понад одну добу, на що повинен бути відповідний наказ чи розпорядження перевізника. Зауважимо: нормативи не передбачають обмеження такого терміну граничною кількістю днів.

№113 за 2010 рік, сторінка 24

Обмін талонами на пальне: оформлюємо правильно

Вантажівку треба було терміново відправити в рейс, а у фірми закінчилися талони на пальне. Директор дав водію власні талони на 80 літрів. Наступного дня ми придбали талони для підприємства за безготівковим розрахунком і повернули керівнику талони на 80 літрів. Чи можна так робити? Якщо ні, то як правильно вчинити в подібній ситуації?

У принципі, так робити можна. Однак не забувайте, що документальне оформ­лення операції важливе для податкового обліку. Тому про все детальніше.

№113 за 2010 рік, сторінка 9

Тема номера: Подорожні листи на підприємстві

    Подорожній лист - головний документ, за допомогою якого на підприємстві контролюють використання автотранспорту. Не дивно, що перевіряючі прискіпливо ставляться до цього виду паперів. Сьогодні ви дізнаєтесь:
    — Навіщо і в яких випадках виписують шляхові листи
    — Якими вони бувають,
    — Розповімо про основні правила їх застосування і звернемо увагу на деякі нюанси
    — Покажемо на прикладі порядок заповнення шляхових листів, як вантажівки так і легковика.

№108 за 2010 рік, сторінка 39

Директора змінено: чи діють видані ним довіреності

На нашому підприємстві змінили директора. Чи вважають чинними довіреності, видані за підписом попереднього керівника? Якщо так, то як їх скасувати?

Справді, такі довіреності залишаються в силі. Тому треба вжити певних заходів для їхнього нівелювання. Пояснимо детальніше.

№104 за 2010 рік, сторінка 22

Чи можна в акті ф. № КБ-2В зазначати матеріли заціною, вищою зафактичну ціну їх придбання

    Із таким запитанням до редакції звернувся один із передплатників. Воно здалося дивним — на перший погляд надто відверто в ньому проглядається бажання підрядника заробити на замовнику. Та коли серйозно вдуматися, розумієш його логічність. Ну ось що поганого в тому, що підрядник (субпідрядник) зміг дістати, наприклад, цеглу за ціною вдвічі меншою, ніж запланували в кошторисі? Нічого, навпаки, — молодець! Чи треба говорити про це замовнику? Адже замовник все одно заплатить ту ціну, на яку вже погодився... Та тут не все так просто. Тому пропонуємо читачам мандрівку до світу кошторисів та підрядно-договірних відносин.

№102 за 2010 рік, сторінка 7

Чи можна замінити ТТН талоном замовника

Нашому підприємству перевізник надає транспортні послуги з перевезення вантажів і, замість ТТН, до акта додає талони замовника (із серією та номером). Підкажіть, чи замінюють такі талони ТТН?

Ні, талон замовника не замінить товарно-транспортної накладної (далі — ТТН). Пояснимо.

№102 за 2010 рік, сторінка 4

Особливості застосування товарно-транспортних накладних

    Автоперевезення — вантаж — ТТН. У цьому логічному ланцюжку найслабша ланка — ТТН. Навколо неї рій міфів, легенд і домислів. Зупинимося на ключових моментах, пов'язаних із обігом ТТН при автоперевезеннях по Україні. З'ясуємо, коли застосовувати ТТН обов'язково, а коли це справа добровільна. Чи вважають ТТН бланком суворого обліку? Чи можна розробити власний бланк ТТН? Що «світить» за відсутність ТТН?

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу