«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » На виписування розрахунку коригування до ПН не поширюється обмеження у 1095 днів

24.03.2016 12:00

Кількість переглядів 3601

На виписування розрахунку коригування до ПН не поширюється обмеження у 1095 днів

Вищий адміністративний суд України (далі — ВАСУ) дійшов висновку, що ст. 192 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не передбачає обмеженого у строках проведення коригувань зобов’язання та кредиту з ПДВ  у випадках збільшення (зменшення) суми компенсації поставлених товарів (послуг).


Як наслідок, ВАСУ визнав у цьому випадку помилковим застосування контролерами положень п. 102.5 ПКУ  до ПДВ-коригувань. Зазначена норма передбачає, що заяву про повернення зайво сплачених грошових зобов’язань (або про їх відшкодування) у випадках, передбачених ПКУ, можуть подати не пізніше 1095-го дня, що настає за днем здійснення переплати (або отримання права на відшкодування).


Зазначимо, що фіскали вважають недопустимими коригування ПДВ після сплину строку позовної давності, який у загальному випадку також становить 1095 днів (див. категорію 101.07 ЗІР). При цьому вони визнають повернення товарів продавцю (і грошей — покупцю) після закінчення строку позовної давності постачанням, за яким мають визначити податкові зобов’язання.


А первісний постачальник після складання податкової накладної (далі — ПН) своїм покупцем (котрий, на думку контролерів, тепер стає постачальником) під час повернення товарів і реєстрації такої ПН у Єдиному реєстрі  отримує право на податковий кредит.

Читайте також:
Розрахунок коригування до ПН — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 27 за 2016 р., стор.  15


Чи можна  коригуваьти зобов’язання в разі неоплачених товарів неплатником ПДВ — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 22 за 2016 р., стор. 51

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу