«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » З 1 квітня діє нова форма податкової накладної - працюємо без штрафів!

22.03.2016 17:00

Кількість переглядів 16782

З 1 квітня діє нова форма податкової накладної - працюємо без штрафів!

Трохи більше тижня залишилося до моменту, коли черговий раз оновиться цей важливий для ПДВшного обліку документ. З 1 квітня 2016 року ми працюватимемо з новою формою податкової накладної (далі — ПН). Оновили також і Порядок її заповнення (див. Порядок № 1307).


Перевірте себе — чи готові Ви правильно оформляти обов'язкові реквізити ПН, щоб уникнути штрафів за ст. 1201 ПКУ? Адже постачальники вправі поскаржитися за формою додатка 8 за допущені Вами промахи.

 

Чи знаєте Ви, що…


... З 1 квітня 2016 року зареєструвати податкову накладну можна виключно за новою формою. Це стосується як квітневих ПН, так і березневих, а також тих, які з тих чи інших причин залежалися без реєстрації. Те ж саме стосується додатка до ПН — розрахунку коригування (далі — РК). Причому РК за новою формою можна буде складати і реєструвати до ПН за старою формою.


... З нової форми ПН прибрали ряд необов’язкових реквізитів — місцезнаходження продавця і покупця; телефони; вид договору і форму проведених розрахунків.


... Заповнювати табличну частину ПН доведеться з кінця. Спочатку заповнюють розділ Б, в якому формують обсяги поставки в розрізі номенклатури. А підсумкові показники обсягів поставки, нарахованого ПДВ і загальної суми поставки по даній ПН виводять в її розділі А — вже в розрізі виду здійсненої операції, для якої передбачена та чи інша ставка ПДВ.


... В табличній частині ПН з'явилися дві нові графи. Графа 8 відведена для коду ставки податку — їх всього п'ять. Графу 9 заповнюють лише при оформленні звільнених від ПДВ поставок. В останній вказують код застосовуваної пільги. Передплатники знайдуть докладні інструкції щодо заповнення цих граф в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 27 за 2016 року в консультаціях «Першоквітнева податкова накладна: жарти в сторону» і «Оформлення ПН на звільнені постачання» на стор. 5 і 11.


... На зобов'язання, що нараховуються по п. 198.5, 199.1 ПКУ, можна виписати як зведену,  так і звичайну ПН. Їх відрізняє умовний податковий номер одержувача (покупця) — «6000000000000» або «400000000000» відповідно. Але не тільки це. Подробиці — в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 27 за 2016 року на стор. 10 в консультації «Зведені ПН, що виписують на умовні постачання».


... Порядок № 1307 додав кілька нових типів причин виписки ПН, які залишають у себе — ПН при анулюванні реєстрації платника ПДВ, при коригуванні зобов'язань в бік збільшення на покупця, який анулював свою реєстрацію і деякі інші (див. в № 27 нашої газети за 2016 р. в консультаціях «ПН як замінник розрахунку коригування» та «ПН при анулюванні ПДВшної реєстрації» на стор. 9 і 13).


... Якщо з допомогою РК виправляють помилки, допущені в ПН, які не пов'язані зі зміною суми компенсації, то в РК фіксують тільки виправлені дані. Такі правила містить п. 21 Порядку № 1307.


... В РК також доведеться вказувати номер рядка ПН, яку коригують за допомогою цього додатка (графа 1 розділу Б). Як заповнювати цю графу, якщо в ПН додають нову позицію номенклатури, читайте в електронному додатку до № 27 за 2016 р. газети «Все про бухгалтерський облік» в консультації «Розрахунок коригування до ПН».


ПЕРЕВІРИЛИ себе? Ви готові прийняти нові правила з 1 квітня? Якщо залишилися ще деякі прогалини, знайте, газета «Все про бухгалтерський облік» — Ваше надійне джерело достовірної та своєчасної інформації.


Першу презентацію ми провели ще в лютому — в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 16 за 2016 р на стор. 34 розповіли, які грядуть зміни.


У березні ми сконцентрували увагу вже на практичних аспектах застосування нових правил. У газеті «Все про бухгалтерський облік» № 27 за 2016 г. Ви знайдете рекомендації щодо заповнення ПН в кожній конкретній ситуації.

 

Більш того, в електронному додатку до цього номера, ми розмістили зразки заповнення:
— ПН на неплатника ПДВ;
— ПН по щоденних підсумках;
— ПН при збільшенні ціни після анулювання реєстрації платника ПДВ покупця;
— ПН на умовні постачання за п.п. 198.5, 199.1 ПКУ;
— ПН на суму перевищення покупної ціни/звичайної ціни/залишкової вартості необоротного активу над фактичною вартістю постачання;
— ПН на звільнені постачання;
— ПН при експорті товарів;
— ПН на послуги нерезидентів;
— ПН при анулюванні реєстрації платника ПДВ;
— ПН від філїї та на філію;
— ПН на послуги міжнародного перевезення пасажирів та вантажів;
— ПН при ліквідації об’єкту основних засобів за самостійним рішенням.

 

А ближче до 1 квітня наші передплатники отримають також плакат. Він, упевнені, стане хорошим помічником у роботі будь-якого бухгалтера, що має справу з оформленням ПН.

 

Вся ця корисна інформація — для Вас. НЕ проґавте!

 

Служба новин газети "Все про бухгалтерський облік"

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу