«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Як визначити страховий стаж та обчислити лікарняні демобілізованому працівнику

03.02.2016 15:00

Кількість переглядів 3235

Як визначити страховий стаж та обчислити лікарняні демобілізованому працівнику

На думку Мінсоцполітики, період військової служби працівника за призовом під час мобілізації, коли за нього не сплачено єдиного внеску, не враховують до страхового стажу та включають до не відпрацьованого з поважної причини часу. Йдеться про проміжок часу, коли співробітнику нараховували середній заробіток, який не обкладали єдиним внеском і компенсували з бюджету.
 
Тому Мінсоцполітики рекомендує під час розрахунку лікарняних демобілізованого місяці та календарні дні такого періоду виключати з розрахункового періоду. А отже, здійснювати розрахунок середньої зарплати за місяці та календарні дні розрахункового періоду, у яких єдиний внесок сплачено.
 
Нагадаємо: якщо в працівника протягом останніх 12 місяців перед настанням страхового випадку не налічують сумарно 6 місяців страхового стажу, то сума лікарняних у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру мінзарплати, установленої в місяці настання страхового випадку (п. 1 ч. 4 ст. 19 Закону № 1105-XIV).
 
Однак слід бути готовим до того, що періоди військової служби мобілізованих співробітників включать до страхового стажу заднім числом. Спеціалісти Мінсоцполітики вже запропонували внести відповідні зміни до Закону № 1105-XIV.

Читайте також:
Як обчислити лікарняні демобілізованому працівнику — у газеті «Все про бухгалтерський облік» №60 за 2015 р., стор. 16 
 
Демобілізований став до роботи: як комунпідприємству розрахувати лікарняні — у газеті «Все про бухгалтерський облік» №111 за 2015 р., стор. 46

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу