«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Новий порядок електронного адміністрування ПДВ

11.01.2016 17:10

Кількість переглядів 8875

Новий порядок електронного адміністрування ПДВ

Кабмін України ухвалив зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість. У них враховано  законодавчі новації — 2016, унесені до Податкового кодексу України (далі — ПКУ) у частині СЕА ПДВ Законом України від 24.12.15 р. № 909-VIII (далі — Закон № 909).


1. Диверсифікація електронних рахунків аграріїв.
05.01.16 р. аграріям — суб’єктам спецрежиму відкрили додаткові рахунки в СЕА ПДВ за кожним напрямом діяльності відповідно до нового порядку розподілу сум ПДВ до держбюджету і на спецрахунок (див. п. 209.2 ПКУ):
— електронні рахунки для перерахування коштів до держбюджету (50%) та на спецрахунки (50%) — для здійснення операцій постачання сільгосптоварів/послуг (окрім зернових та технічних культур і продукції тваринництва за п. 209.19 ПКУ);
— для перерахування коштів до держбюджету (85%) і на спецрахунки (15%) — за операціями постачання зернових і технічних культур, визначених п. 209.19 ПКУ;
— для перерахування коштів до держбюджету (20%) і на спецрахунки (80%) за операціями постачання продукції тваринництва за п. 209.19 ПКУ.

 

З додаткових рахунків СЕА ПДВ перераховуватимуть кошти на наступний операційний день:
— на електронні рахунки аграріїв (у частині, що відповідає сплаті до бюджету);
— на спецрахунки аграріїв (у відповідній частці).


При цьому датою початку здійснення операцій з використанням нових додаткових рахунків є:
— для операцій із зарахування коштів — 05.01.16 р.;
— для операцій перерахування коштів до держбюджету і на спецрахунки — 20-й календарний день із дня набрання чинності Законом № 909.
За зазначеними операціями спецрежимники повинні вести окремий облік.


Аграріям, які відповідають п. 209.18 ПКУ (тваринники — не суб’єкти спецрежиму), додаткових рахунків в СЕА ПДВ не відкривають.


2.  Повернення помилково (зайво) зарахованих коштів до бюджету — лише на електронний рахунок (ст. 43 ПКУ). Повернути такі кошти на свій поточний рахунок ПДВшники зможуть за відповідною заявою (додаток Д4 до декларації з ПДВ).


3. Розрахунки реєстраційного ліміту для касовиків (нюанси). Тим ПДВшникам, хто застосовує касовий метод (п. 187.10 ПКУ), піж час розрахунку показника SНакл врахують суми ПДВ за податковими накладними, складеними до 01.07.15 р., за якими право на кредит виникає після цієї дати. Це відбудеться на підставі декларації за період, у якому касовик визнає кредит (з урахуванням вимог п. 198.6 ПКУ).


Також в оновленому порядку враховано інші зміни у формулі й порядку розрахунку реєстраційного ліміту платників ПДВ.

 

Постанова КМУ  «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» від 30.12.15 р. № 1177. Набере чинності з дня офіційного опублікування.

 

Читайте також:
Повернення переплати із ПДВ: тільки на електронний ПДВ-рахунок

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу