«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Чи можливо замінити на листок непрацездатності довідку, видану лікарнею в зоні АТО

30.11.2015 15:30

Кількість переглядів 2329

Чи можливо замінити на листок непрацездатності довідку, видану лікарнею в зоні АТО

МОЗ України та Фонд страхування від непрацездатності вкотре акцентують: наразі відсутня можливість контролювати порядок видачі листків непрацездатності в медзакладах, розташованих на тимчасово неконтрольованих територіях у Донецькій та Луганській областях. І окремого регламентуючого документа для вирішення зазначеного питання не має. Через це неможливо дотримуватися вимог законодавства для призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами.


Нагадаємо, що відповідно до ст. 31 Закону про соцстрахування лікарняні (і оплату перших 5 днів, і допомогу за рахунок Фонду) оплачують виключно на підставі оригіналу1 листка непрацездатності.
___________________________
1 Копії листка непрацездатності достатньо, якщо лікарняні нараховують сумісникам, а дублікат  потрібен, коли лікарняний листок втрачено. Деталі — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 70 за 2015 р., стор. 5.


Окрім цього, відомства зазначили: у разі реєстрації працівника тимчасово переміщеною особою2 на підконтрольній Україні території в окремих випадках3 лікарсько-консультаційні комісії приймають рішення про видачу листка непрацездатності на підставі документів, наданих медзакладами з Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень або здійснюють їх не в повному обсязі. Іншого чинним законодавством не передбачено.
__________________________
2 Як підтверджують статус внутрішньо переміщеної особи, читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 112 за 2014 рік, стор. 15.
3 Див. пп. 5.3.7 Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ України від 09.04.08 р. № 189, та лист МОЗ  України від 28.09.15 р. № 3.35-19/1374-15/31287.


Таким чином, питання обміну довідок про тимчасову непрацездатність, виданих медзакладами Донецької та Луганської областей до 01.12.14 р.4, на листки непрацездатності не врегульовано. А враховуючи позицію Фонду, що лікарняний із неконтрольованої території оплаті не підлягає, обмін цей безглуздий. Те саме стосується й видачі дублікатів листків непрацездатності, які лишились у страхувальників, розташованих у районах проведення АТО, або знищені чи втрачені під час бойових дій. Невирішеним залишається й питання легітимності листків непрацездатності, виданих після 01.12.14 р. мед закладами, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень або здійснюють їх не в повному обсязі.
___________________________

4 Відповідно до п. 3 постанови КМУ від 07.11.14 р. № 595  міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, місцеві держадміністрації мали до 01.12.14 р. забезпечити переміщення своїх підвідомчих підприємств із населених пунктів, на території яких органи держвлади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, до населених пунктів, де ті функціонують у повному обсязі.

 

Лист ФСС з ТВП «Щодо видачі листків непрацездатності на території проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях» від 26.10.15 р. № 5.2-32-1697.

 

  Лист МОЗ України «Щодо надання роз’яснення про заміну довідок закладів охорони здоров’я, які було видано на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей, відповідними бланками листків непрацездатності та іншими довідками для громадян, які виїжджають на підконтрольні території України» від 22.10.15 р. № 16.02-16/2223-15/33633.


Читайте також:
Соцстрахування переселенців із Криму та зони АТО — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 78 за 2015 р. на стор. 18
Довідки переселенцям будуть видавати за новою формою

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу