«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Чи може продавець коригувати зобов’язання, якщо покупець утратив ПДВшний статус

19.10.2015 09:42

Кількість переглядів 2460

Чи може продавець коригувати зобов’язання, якщо покупець утратив ПДВшний статус

Фахівці ДФС України роз’яснили: якщо після постачання покупцеві анулювали ПДВ-реєстрацію, то він втрачає право на коригування кредиту, сформованого ним у період реєстрації платником ПДВ.

Це, на думку фіскалів, означає, що у продавця немає підстав скласти даному покупцеві розрахунок коригування до податкової накладної (далі — ПН).

Та якщо після анулювання ПДВ-реєстрації покупця збільшилася сума компенсації, то постачальник на дату збільшення мусить скласти нову ПН на суму збільшення.

У її графі «Індивідуальний податковий номер покупця» постачальник проставляє умовний ІПН покупця «100000000000». А до графи  «Особа (платник податку) — покупець»  вписує «Неплатник».

Згідно з п. 192.1 Податкового кодексу України, якщо після постачання  товарів/послуг провадиться будь-яка зміна суми компенсації їхньої вартості, суми зобов'язань і кредиту постачальника та отримувача підлягаає коригуванню на підставі розрахунків коригування до ПН, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).

Складений постачальником розрахунок коригування до ПН, виданої покупцеві —  платникові ПДВ, реєструють в ЄРПН:
— постачальник — якщо збільшується (або не зміняється) сума компенсації;
— покупець — коли зменшується сума компенсації. Для цього  постачальник надсилає йому розрахунок коригування. При цьому постачальник має право зменшити зобов'язання тільки після реєстрації отримувачем розрахунку коригування в ЄРПН.
 
Читайте також:
Як коригують у ПДВ-обліку зміну вартості відвантажених товарів — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 87 за 2015 р., стор. 7
Неплатник ПДВ повертає неоплачений товар: чи можна відкоригувати ПЗ  продавцю (Коментар до листа ДФСУ від 20.05.15 р. № 10562/6/99-99-19-03-02-15) — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 87 за 2015 р., стор. 17
Чи коригують податкові зобов’язання при зміні ціни після повторної ПДВ-реєстрації — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 85 за 2015 р., стор. 4

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу