«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Чи можна зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до ПН, виписаної на неплатника ПДВ

19.10.2015 08:52

Кількість переглядів 6907

Чи можна зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до ПН, виписаної на неплатника ПДВ

Фіскали роз'яснили питання, чи можна зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) розрахунок коригування до податкової накладної (далі — ПН), виписаної помилково неплатникові ПДВ, якщо цю ПН уже зареєстровано в ЄРПН.

Контролери зазначили: розрахунок коригування, складений до ПН, яку не видають покупцю, яку оформлено після 01.01.15 р., постачальник реєструє в ЄРПН незалежно від того, збільшується чи зменшується сума операції в результаті коригування.

Також фіскали звернули увагу, що зменшення податкових зобов'язань постачальника під час зміни суми компенсації вартості товарів (послуг), що надаються особам, які не були платниками ПДВ на дату постачання, дозволено тільки при поверненні до його власності поставлених товарів. При цьому покупцю має бути надано повну грошову компенсацію їх вартості (у тому числі при перегляді цін, пов’язаних із гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів) (п. 192.2 Податкового кодексу України).
 
 
Читайте також:
Неплатник ПДВ повертає неоплачений товар: чи можна відкоригувати ПЗ продавцю (Коментар до листа ДФСУ від 20.05.15 р. № 10562/6/99-99-19-03-02-15) — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 87 за 2015 р., стор. 17
Повернення оплаченого товару: чи можна відкоригувати ПДВ — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 80 за 2015 р., стор. 4

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу