«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Включення запізнілих ПН до кредиту: варіанти від фіскалів

19.10.2015 07:55

Кількість переглядів 2657

Включення запізнілих ПН до кредиту: варіанти від фіскалів

Фіскали нагадали: право на включення до податкового кредиту сум ПДВ отриманих на підставі податкової накладної (далі — ПН), зареєстрованої у встановлений термін у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН), зберігається протягом 365 календарних днів від дати її складання.

Згідно з п. 198.6 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), якщо платник податку не включив у відповідний період до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих ПН, зареєстрованих у ЄРПН, то таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів від дати складання ПН.

Також у цьому пункті ПКУ зазначено: якщо ПН зареєстрували з порушенням строку реєстрації, то ПДВ уключають до кредиту за звітний період, у якому здійснили реєстрацію, але також не пізніше ніж через 365 календарних днів від дати складання ПН.

При цьому фіскали допускають і другий варіант відображення в кредиті запізнілих ПН, які оформлено постачальником правильно і вчасно зареєстровано в ЄРПН. Якщо покупець не включив таку ПН у звітному   періоді її складання, то він має право подати уточнюючий розрахунок до декларації за той період, у якому складено ПН, і виправити помилку в порядку, передбаченому ст. 50 ПКУ.
 

Читайте також:
Як складати ПН та формувати ПК після 29.07.15 р.: роз'яснює ДФСУ (Коментар до листа ДФСУ від 07.08.15 р. № 29163/7/99-99-19-02-17) — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 76 за 2015 р., стор. 21
Нові правила для податкового кредиту з ПДВ — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 60 за 2015 р., стор. 6

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу