«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Демобілізованого, який навмисно невчасно став до роботи, можна звільнити за прогул

05.08.2015 10:45

Кількість переглядів 1305

Демобілізованого, який навмисно невчасно став до роботи, можна звільнити за прогул

Мінсоцполітики України повідомило: демобілізовані працівники, які не продовжують військову службу на умовах контракту, із урахуванням часу перевезення до місць проживання (перебування), мають стати до роботи.


До демобілізованих, які без поважних причин вчасно не стали до роботи, роботодавець управі застосовувати дисциплінарні стягнення. Наприклад, звільнення за прогул без поважних причин.


Так, відповідно до ст. 149 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) власник або уповноважений ним орган до застосування дисциплінарного стягнення повинен отримати від порушника трудової дисципліни письмове пояснення. Звісно, при обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.


І крайньою мірою дисциплінарного покарання може бути розірвання з порушником трудового договору за прогул (у т. ч. відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин (п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП).


У табелі обліку використання робочого часу відсутність на роботі з поважних причин доцільно відмічати умовним позначенням "І" - інші причини неявок, а відсутність на роботі без поважних причин - умовним позначенням "ПР" - прогул.

 

Лист Мінсоцполітики України «Про застосування дисциплінарних стягнень до працівників за прогул без поважних причин» від 16.07.15 р. № 302/06/186-15

 

Читайте також:

-На час служби мобілізованого працівника можна працевлаштувати іншу людину

-Як порахувати середній заробіток повторно мобілізованому працівнику

-Як бути з військовим збором, утриманим із середнього заробітку мобілізованих
 

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу