«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Переплата з ПДВ автоматично погасить суми, що підлягають сплаті до бюджету

26.06.2015 12:00

Кількість переглядів 2285

Переплата з ПДВ автоматично погасить суми, що підлягають сплаті до бюджету

Фахівці ДФС України пояснили, як платники ПДВ можуть використати суми переплати, які наявні станом на 01.01.15 р. за результатами звітного періоду червень 2015 року/ІІ квартал 2015 року.


Якщо в декларації за червень/ІІ квартал задекларована сума ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету.


У такій ситуації платник податку має зазначати у рядку 25.1 декларації в повному обсязі суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету. Таке зобов’язання можна зменшити за рахунок наявної переплати таким чином:
якщо сума переплат дорівнює сумі податку, що задекларована у рядку 25.1, то остання вважається погашеною за рахунок переплати, яка автоматично списується з інтегрованої картки платника податку контролюючим органом;
якщо сума переплат є меншою ніж сума податку, задекларована у рядку 25.1, то остання, як і у попередньому випадку, погашається автоматично за рахунок переплати, а різницю платник податку має у загальному порядку перерахувати на свій електронний ПДВ-рахунок;
якщо сума переплат перевищує суму податку, що підлягає сплаті до бюджету, то сума, задекларована у рядку 25.1, декларації вважається погашеною, а залишок переплати переносять до рядка 20.2 наступного звітного (податкового) періоду (липень 2015 року/ІІІ квартал 2015 року). При цьому така сума може бути врахована виключно у зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету за результатами наступних звітних (податкових) періодів.


Якщо в декларації за червень/ІІ квартал задекларовано суму податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 23.2), або суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (рядок 24), чи платник податку декларує відсутність показників, що відображаються у р. ІІІ декларації.


У такому разі суми переплати, наявні станом на 01.07.15 р., включаються платником до рядка 20.2 декларації наступного звітного (податкового) періоду (липень/ІІІ квартал) та можуть бути використані лише для погашення сум податку, що підлягає сплаті до бюджету.


При цьому контролери рекомендують починаючи з 10.07.15 р. за запитом отримати повідомлення (витяг) про суми переплат, що обліковуються в ІКПП станом на 1 липня 2015 року.

 

 Лист ДФС України «Про податок на додану вартість» від 22.06.15 р. № 22408/7/99-99-19-03-01-17

 

До теми також читайте:
- Реєстраційні суми в системі електронного адміністрування ПДВ збільшать до 10.07.15 р.
- Нові правила для податкового кредиту з ПДВ  — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 60 за 2015 р. на стор. 6

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу