«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Чи вважається цільовим використанням коштів із ПДВ-спецрахунку їх направлення на виплату зарплати

22.06.2015 14:10

Кількість переглядів 1907

Чи вважається цільовим використанням коштів із ПДВ-спецрахунку їх направлення на виплату зарплати

Спеціалісти ДФС України роз'яснили: якщо  аграрій скеровує кошти з ПДВ-спецрахунку на виплату зарплати своїм працівникам, задіяним у виробництві сільгосптоварів/послуг, то це вважається цільовим використанням таких коштів. Але за умови, що розрахунки з постачальниками в частині відшкодування сум ПДВ, сплачених (нарахованих) у вартості виробничих чинників, проведено в повному обсязі.


Згідно зі спецрежимом оподатковування сума ПДВ, нарахована сільгосппідприємством на вартість поставлених їм сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету і повністю залишається в його розпорядженні для відшкодування сум податку, сплачених (нарахованих) постачальнику на вартість виробничих чинників, за рахунок яких сформовано податковий кредит. За наявності залишку такої суми її використовують з іншою виробничою метою (п. 209.2 Податкового Кодексу України).


Суму ПДВ, що підлягає сплаті за декларацією за операціями постачання сільгосптоварів (послуг), перераховують з електронного рахунку на спецрахунок у порядку й строки, встановлені постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (п. п. 3, 4 Порядку № 11*).

___________________________

 * Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках і/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затверджений постановою КМУ від 12.01.11 р. № 11.

 

Сума ПДВ, закумульована на спецрахунку, не підлягає вилученню до держбюджету і використовується аграрієм відповідно до п. 209.2 ПКУ.


У разі нецільового використання суми ПДВ сільгосппідприємство несе відповідальність згідно із законодавством.

 

За матеріалами підкатегорії  101.29.01 ЗІР ДФС України: http://zir.minrd.gov.ua

 

Читайте також:
- Долютневий "мінус" урахували в сільгоспдекларації з ПДВ: чи збільшиться реєстраційна сума — в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 53 за 2015 р., стор. 35
- Чи можна відкрити два ПДВ-спецрахунки — в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 81 за 2014 р., стор. 12

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу