«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Контролери пролили світло на податковий облік переданого військовим транспорту

13.05.2015 11:00

Кількість переглядів 1355

Контролери пролили світло на податковий облік переданого військовим транспорту

Податківці роз’яснили податковий облік транспортних засобів приватних підприємств, переданих на потреби ЗСУ.

По-перше, зі слів податківців можна зробити висновок: оскільки в процесі мобілізації транспортні засоби не використовують у госпдіяльності платника податку, то їх вважатимуть невиробничими основними засобами. Виходить, нараховану на них у бухобліку амортизацію у податково-прибутковому обліку необхідно буде відкоригувати.

По-друге, податківці повідомили, що при переданні транспорту ЗСУ перехід права власності на нього не відбувається, а тому ПДВ-зобов’язання нараховувати не потрібно. Підстави для коригування податкового кредиту з ПДВ, на думку контролерів, також відсутні.
А от якщо після мобілізації транспорт не повертають підприємству і компенсують його вартість, то це розглядається як оплата вартості такого транспорту. В такому разі транспорт визнають проданим за бюджетні кошти, і на дату отримання таких коштів належить визнатиі податкові зобов'язання з ПДВ.

Листи ДФСУ «Щодо залучення транспортних засобів під час мобілізації» від 27.02.15 р. № 4223/6/99-99-19-02-01-15, «Про облік транспортних засобів, переданих на потреби Збройних Сил України» від 24.02.15 р. № 3821/6/99-99-19-02-02-15

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу