«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Виплати від Фонду страхування від нещасних випадків: як отримати переселенцям із Криму та зони АТО

26.01.2015 16:30

Кількість переглядів 3005

Виплати від Фонду страхування від нещасних випадків: як отримати переселенцям із Криму та зони АТО

Фонд страхування від нещасних випадків (далі — Фонд) затвердив Порядок надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції (далі — Порядок). Останній визначає механізми:


-  призначення страхових виплат за фактичним місцем проживання (перебування) особи, переміщеної із зони АТО;
-  продовження раніше призначених страхових виплат;
-  призначення страхових витрат на медичну та соцдопомогу за фактичним місцем проживання (перебування) переміщеної особи.


Так, тимчасово переміщені особи мають право на призначення та/або продовження раніше призначених страхових виплат, витрат на мед- та соцдопомогу, за наявності в них довідки про взяття на облік1.

______________________
1 Додаток до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою КМУ від 01.10.14 р. № 509.


За відсутності у тимчасово переміщеної особи довідки медико-соціальної експертної комісії (далі — МСЕК), але за наявності усіх інших документів, що підтверджують її право на отримання страхових виплат, Фонд за місцем фактичного її проживання (перебування) видаватиме направлення на проходження МСЕК.


Якщо у тимчасово переміщеної особи не має довідки про середню зарплату (дохід), копії трудової книжки або витягу з неї, довідки про розмір пенсії по інвалідності (якщо її призначено) унаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання2, Фонд використовуватиме відомості Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр).

_______________________
2 У тому числі довідки про розмір одержуваних надбавок.


За відсутності в Реєстрі зазначених відомостей щомісячні страхові виплати призначатимуться виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у 2015 році — 949 грн), на дату їх звернення.
Перераховуватимуть страхові виплати після надходження всіх необхідних документів. При цьому виплати проводитимуть лише на строк дії довідки про взяття на облік, але не більше строку, на який особа має право на страхові виплати.

 

Постанова Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції» від 11.12.14 р. № 20. Набирає чинності від дня її офіційного опублікування.

 

Додатково читайте:
ФСС НВ затвердив коефіцієнт підвищення страхових виплат на 2015 рік
Соцвиплати за місцем проживання переселенця: строк отримання довідки продовжено до 01.02.15 р.
Соцвиплати для переселенців з Криму та сходу: постанова від Уряду

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу