«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Підприємця-роботодавця мобілізували: хто сплачує податок на доходи та подає ф. № 1ДФ

25.12.2014 15:15

Кількість переглядів 2585

Підприємця-роботодавця мобілізували: хто сплачує податок на доходи та подає ф. № 1ДФ

ДФС України повідомила: якщо мобілізований підприємець – роботодавець на строк своєї військової служби уповноважив іншу особу виплачувати найманим працівникам зарплату чи інші доходи, – нарахування та утримання податку на доходи з таких виплат обов’язок уповноваженої особи. Звісно, що ці функції уповноважена особа виконує тільки протягом строку військової служби підприємця.


Важливо, що в такому разі, податок на доходи, нарахований уповноваженою особою, сплачуватиме до бюджету демобілізований підприємець-роботодавець. Та часу для цього відводять достатньо – 180 к. дн. з першого дня демобілізації. До того ж, у такому разі контролери не застосовуватимуть до роботодавця жодних санкцій.


При цьому демобілізованому підприємцю треба зазначити суми податку на доходи нарахованого та утриманого уповноваженою особою в заяві, передбаченій п. 25 підрозд. 10 р. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

 

Звісно, розрахунок за ф. № 1ДФ теж подаватиме демобілізований підприємець. Строки подання – загальні. Але в такому разі фінсанкції, передбачені ПКУ, підприємцю не загрожують.  


Зауважимо: не так давно контролери акцентували увагу на тому, що мобілізований підприємець-роботодавець саме зобов’язаний уповноважити іншу особу на виплату зарплати своїм працівникам. Тому, цілком очевидно, якщо роботодавець ігноруватиме дане побажання фіскалів, відповідальність за нарахування та виплату зарплати, а також утримання з неї податку на доходи він нестиме і в період проходження військової служби.

 

 

Інформація за даними Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДФС України

(категорія 103.25): http://zir.minrd.gov.ua

 

Додатково на цю тему:
- Як зареєструватісь підпріємцям, юр- та фізособам з Донбасу 
- Мобілізовано самозайняту особу: що з податками та єдиним внеском
- Суб'єкт господарювання в зоні АТО: як зареєструвати РРО – у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 99 за 2014 р., стор. 29.

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу