«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Електронне адміністрування ПДВ: про головне від контролерів

08.12.2014 15:45

Кількість переглядів 4608

Електронне адміністрування ПДВ: про головне від контролерів

Фахівці ДФСУ роз’яснили основні правила роботи системи електронного адміністрування ПДВ. Акцентуємо увагу на найбільш вагомих моментах.

• Податкові накладні, ПДВ-зобов’язання за якими виникли до 01.01.15 р., та які повинні бути зареєстровані в ЄРПН, але не були туди внесені до 01.01.15  (у період з 01.01.15 р. до 15.01.15 р.), підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.

• Суму ПДВ-зобов’язань за податковими накладними, що складені на послуги нерезидента у грудні 2014 р. (IV кварталі 2014 р.), включають до складу податкового кредиту у січні 2015 р.  (у І кварталі 2015 р.).  Участі в обчисленні реєстраційної суми вони не беруть.

• Від'ємне значення ПДВ, що виникло у платника податку в звітних періодах до 01.01.15 р., участі в обчисленні реєстраційної суми не братиме. Його залишок станом на 01.01.15 р. не анулюється, а обліковується окремо у складі податкової декларації з ПДВ за звітні періоди після 01.01.15 р. та відшкодовуються платникам у автоматичному або звичайному режимі за правилами та у терміни, що передбачені ПКУ станом на 31.12.14 р..  Для його обліку у проекті нової форми декларації з ПДВ передбачено окремий розділ та додаток, зауважують контролери.

• Суми зобов’язань, задекларованих у податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди, з 01.01.15 р. погашаються з електронного ПДВ-рахунку платника податку. У свою чергу, суми ПДВ-зобов'язань, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до декларацій з ПДВ, та суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок (у т.ч. суми штрафів та пені), сплачуються з його поточного рахунку, а не з електронного.

Про електронне адміністрування ПДВ читайте  в № 73  газети "Все про бухгалтерський облік".

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу