«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » АТО — не перешкода для сплати єдиного внеску

05.12.2014 11:40

Кількість переглядів 2385

АТО — не перешкода для сплати єдиного внеску

Донецькі фіскали нагадали: платники єдиного внеску, зареєстровані у населених пунктах в зоні АТО, можуть подати податківцям заяву довільної форми про звільнення від обов’язку сплачувати єдиний внесок і звітувати за ним на період АТО. Звернутися з таким проханням можна не пізніше 30 днів після закінчення АТО і тільки за наявності затвердженого Кабміном переліку територій, де проводилася АТО.

От якраз із таким переліком не все гаразд. В останні дні жовтня Уряд і справді затвердив перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Щоправда, проіснував він лише кілька днів — Кабмін скасував  його на початку листопада. От і маємо: з одного боку, Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.14 р. № 1669-VII гарантує звільнення від виконання обов’язків платника єдиного внеску, з іншого — практично скористатися такою пільгою не вийде через відсутність затвердженого Кабміном відповідного переліку населених пунктів.

Водночас нагадаємо: зовсім нещодавно податківці оприлюднили цікаве роз’яснення у підкатегорії 301.10 ЗІР. Там контролери підкреслили: суми єдиного внеску, сплачені з 14 квітня 2014 р. протягом дії АТО тамтешніми підприємствами, поверненню не підлягають. У рахунок майбутніх платежів зазначені суми єдиного внеску теж не зараховують.

 

За матеріалами офіційного веб-сайта ГУ ДФС у Донецькій області:

http://dn.sfs.gov.ua

 

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу