«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Як госпсуди повідомлятимуть про засідання учасникам із зони АТО

03.12.2014 12:49

Кількість переглядів 1679

Як госпсуди повідомлятимуть про засідання учасникам із зони АТО

Вищий господарський суд України уточнив раніше озвучену позицію щодо порядку розгляду судами справ з поправкою на АТО.

 

Зокрема, ВГСУ вважає: якщо учасник судового процесу знаходиться на території проведення АТО, його вважають належним чином повідомленим про час і місце засідання госпсуду за таких умов:


1. Якщо ухвалу надіслано поштою за місцезнаходженням учасника судового процесу, зазначеним в Єдиному держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців.

2. Коли учасника судового процесу у згаданому реєстрі немає — якщо ухвалу надіслано поштою за адресою, зазначеною в заяві (скарзі), або за місцем проживання фізособи, або за місцезнаходженням відокремленого підрозділу юрособи (коли заяву пов’язано з його діяльністю).

3. Якщо у госпсуду є достовірні (тобто документально підтверджені підприємством зв’язку) відомості про неможливість доставити поштове відправлення у населений пункт чи місцевість, перші дві дії не вчиняють. Тоді суд  надсилає телеграму (телефонограму) факсом, електронною поштою або з використанням інших засобів зв’язку. Документи, що підтверджують отримання учасником судового процесу повідомлення (наприклад, завірений судом витяг з журналу реєстрації телефонограм, журналу реєстрації електронних поштових відправлень тощо), долучають до справи.

Якщо неможливо повідомити учасника судового процесу у жоден з перелічених способів, інформацію про час і місце судового засідання розміщують на сторінці відповідного суду (у розділі «Новини та події суду») офіційного веб-порталу «Судова влада в Україні». На роздрукованій сторінці з мережі Інтернет, на якій розміщено інформацію про час та місце засідання госпсуду, зазначається дата розміщення інформації, прізвище та ініціали судді, у провадженні якого знаходиться відповідна справа, а також вчиняється його підпис.

Водночас люди в мантіях зауважують: достатність поданих учасниками судового процесу документів і матеріалів для вчинення процесуальних дій визначає суд, до якого звернувся заявник, з урахуванням їхнього змісту і конкретних обставин справи. Тож у суду є два варіанти вчинення процесуальних дій:


а) по можливості — без відновлення втраченої справи або її частини (тобто за наявними документами і матеріалами). Такий варіант, на думку слуг Феміди, забезпечує більш оперативний захист прав та інтересів учасника (учасників) судового процесу;


б) коли наявних документів і матеріалів для вчинення процесуальних дій не вистачає, справу можна відновити в порядку, передбаченому п. 7 постанови пленуму ВГСУ «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» (у редакції постанови пленуму ВГСУ від 24.11.14 р. № 2) від 26.12.11 р. № 18. Відновлення втрачених справ лягає на плечі місцевих господарських судів.
 

Лист ВГСУ «Про внесення змін і доповнень до Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 «Про Закон України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції» від 01.12.14 р. № 01-06/2052/14Також читайте:
- Кредитні спори: роз’яснює ВГСУ
- АТ у зоні АТО: чи можна провести загальні збори не за місцем реєстрації АТ
- Як підприємства із зони АТО можуть продовжити строки подання податкової деки
- Розгляд кримських адмінсправ на материку: роз’яснення від ВАСУ
- Бізнес із зони АТО реєструють на всій території України

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу