«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » АТ у зоні АТО: чи можна провести загальні збори не за місцем реєстрації АТ

28.11.2014 10:40

Кількість переглядів 2269

АТ у зоні АТО: чи можна провести загальні збори не за місцем реєстрації АТ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку роз’яснила: аби акціонерне товариство (далі — АТ) переїхало із зони АТО та внесло зміни до статуту, потрібно провести загальні збори акціонерів за місцезнаходженням АТ. Звільнить від відповідальності за проведення їх не за місцем реєстрації АТ сертифікат Торгово-промислової палати України.


Якщо у статуті АТ прописано його місцезнаходження, для держреєстрації внесення змін до нього у зв’язку зі зміною місцезнаходження АТ потрібно провести загальні збори акціонерів. Їх проводять на території України в межах населеного пункту за місцезнаходженням АТ.


Однак у зоні АТО неможливо гарантувати безпеку акціонерів і співробітників таких АТ, тобто відсутня фізична можливість провести позачергові збори акціонерів для прийняття необхідних рішень. Вирішити ситуацію допоможе Торгово-промислова палата України (далі — ТПП), оскільки проведення АТО можна віднести до форс-мажорних обставин (обставини непереборної сили). Адже ними вважають надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.


Аби засвідчити такий форс-мажор, потрібно отримати сертифікат про форс-мажорні обставини. Його видає ТПП чи її регіональні палати протягом семи днів з дня звернення суб'єкта госпдіяльності.


Більше на тему:
Бізнес із зони АТО реєструють на всій території України

Нерухомість у зоні АТО: де реєструвати права на нерухомість

 

Інформація З офіційного веб-сайту НКЦПФР: http://www.nssmc.gov.ua

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу