«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » З’явився механізм і критерії оцінки претендентів на автоматичне відшкодування ПДВ

19.11.2014 17:15

Кількість переглядів 3154

З’явився механізм і критерії оцінки претендентів на автоматичне відшкодування ПДВ

Мінфін затвердив новий Порядок визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ (далі - Порядок). У зв'язку з цим скасували його попередника, затвердженого наказом Міндоходів України від 10.12.13 р. № 781. Подробиці - далі.


Оцінка платника ПДВ на право отримати автоматичне бюджетне відшкодування ґрунтується на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації, на підставі таких критеріїв:
Критерій 1. Платники ПДВ, які не перебувають у судових процедурах банкрутства. Для формування зазначеного критерію використовуватимуть відомості з Єдиного держреєстру юр- та фізосіб-підприємців та Єдиного банку даних про платників податків - юросіб (йдеться про відомості, сформовані на підставі судових рішень та оголошень про банкрутство).


Критерій 2. Платники ПДВ, включені до Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб- підприємців, стосовно яких у держреєстрі немає записів про:
- відсутність підтвердження відомостей;


- відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання);


- прийняття рішень про виділ, припинення юрособи чи підприємницької діяльності фізособи;


- визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юрособи;


- припинення держреєстрації юрособи чи підприємницької діяльності фізособи та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться держреєстрація припинення.


Для формування цього критерію використовуватимуть дані з Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців.

 

Критерій 3. Платники ПДВ, які мають необоротні активи, залишкова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку утричі більша суми ПДВ, заявленого до відшкодування, та:
- здійснюють операції, які обкладають ПДВ за нульовою ставкою, питома вага яких протягом попередніх 12 послідовних звітних місяців сукупно не менше 40% загального обсягу поставок1;


- або інвестували в необоротні активи протягом останніх 12 календарних місяців не менше ніж 3 млн грн.

 

1 Для платників ПДВ із квартальним звітним періодом - протягом попередніх 4-х послідовних звітних кварталів.

 

Критерій 4. Платники податку, які не мають податкового боргу. Для формування цього критерію використовуються зведені показники загальної суми податкового боргу платників податків до бюджетів усіх рівнів (із урахуванням суми боргу за основним платежем, пені, за штрафними санкціями) на перше число другого за звітним періодом місяця.


Критерій 5. Великі платники податків, які не декларували від'ємне значення об'єкта обкладення податком на прибуток за підсумками останнього звітного року. Цей критерій застосовується до платників податків, включених до Реєстру великих платників податків на відповідний рік.


Відповідність платника ПДВ зазначеним критеріям звірятимуть в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подання ПДВ-звітності. За результатами звірки ДФС України формуватиме два переліки платників ПДВ: тих, що відповідають цим критеріям і мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ, та тих, хто їм не відповідає, а тому не має права на автоматичне відшкодування.


Про невідповідність критеріям автоматичного відшкодування ПДВшники дізнаватимуться з письмового повідомлення, яке фіскали надсилатимуть їм протягом 17 календарних днів після граничного терміну подання звітності.

 

Додатково на цю тему:
Нюанси відкриття електронного рахунку ПДВшником.


ПДВшний рахунок і його використання.


Офіційно затверджено порядок електронного адміністрування ПДВ.

 

 

Наказ Мінфіну України «Про затвердження Порядку визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість» від 14.11.14 р. № 1128.
Набирає чинності 1 січня 2015 року.

 

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу