«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Новини » Одночасне стягнення штрафу і пені: чи це можливо

07.08.2012 15:00

Кількість переглядів 852

Одночасне стягнення штрафу і пені: чи це можливо

Вищий господарський суд України повідомив, що можливість одночасного стягнення пені та штрафу за порушення окремих видів госпзобов'язань передбачено ч. 2 ст. 231 Господарського кодексу України (далі — ГКУ). Тобто тоді, коли хоча б одна сторона є суб'єктом господарювання, що належить до державного сектора економіки, або порушення пов'язано з виконанням державного контракту, або виконання зобов'язання фінансується за рахунок Держбюджету України чи за рахунок державного кредиту.
В інших випадках порушення виконання госпзобов'язань чинне законодавство не встановлює для учасників госпвідносин обмежень щодо передбачення умовами договору одночасного стягнення пені та штрафу, що узгоджується зі свободою договору, установленою ст. 627 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ), коли сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Одночасне стягнення з учасника господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання за договором, штрафу та пені не суперечить ст. 61 Конституції України, оскільки згідно зі ст. 549 ЦКУ пеня та штраф є формами неустойки, а відповідно до ст. 230 ГКУ — видами штрафних санкцій, тобто не є окремими та самостійними видами юридичної відповідальності. У межах одного виду відповідальності може застосовуватися різний набір санкцій.
Інформаційний лист ВГСУ від 13.07.12 р. № 01-06/908/2012

» Інші новини

Текст новин можна використовувати тільки з обовязковим посиланням на сайт газети «Все про бухгалтерський облік»

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу