«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » » Публікації

Неприбуткові організації
Новий порядок ведення Реєстру неприбутківців: вивчаємо процедурні нюанси (Коментар до постанови КМУ від 13.07.16 р. № 440)

У коментарі автор описує процедурні нюанси включення організацій та установ до Реєстру неприбутківців, передбачені новим Порядком ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженим постановою КМУ від 13.07.16 р. № 440.

№72 - 73 від 08.08.2016, Сторінка 25

Судова реформа
Реформа правосуддя: конституційні зміни (Коментар до Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 02.06.16 р. № 1401-VIII)

Коментований Закон безжалісно й рішуче перекроює норми Конституції України щодо правосуддя. Зокрема, він змінює статус суддів, порядок їх призначення, скорочує функції прокуратури, передбачає утворення Вищої ради правосуддя (далі — ВРП), установлює монополію адвокатури на представництво в судах. Розгляньмо його детальніше.

№72 - 73 від 08.08.2016, Сторінка 20

Виконавче провадження
Знайомство з приватними виконавцями, або Хто здійснюватиме виконавче провадження (Коментар до Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" від 02.06.16 р. № 1403-VIII)

Лише ледачий не нарікав на вітчизняний механізм виконання судових рішень та рішень інших органів. Тож хвиля реформації докотилася й до сфери виконавчого провадження. Саме це й засвідчив коментований Закон, котрим уведено інститут приватних виконавців. Детальніше про це читайте в нашій консультації.

№72 - 73 від 08.08.2016, Сторінка 11

У неповнолітнього працівника скорочений робочий час: як обчислювати зарплату

Із консультації ви дізнаєтеся, як правильно оплачувати працю неповнолітніх співробітників.

№72 - 73 від 08.08.2016, Сторінка 15

Підприємство списує борг працівника за нестачею: чи утримувати податок на доходи та військовий збір

У консультації розглянуто вельми цікаву ситуацію. На підприємстві під час проведення інвентаризації виявлено нестачу матеріалів на загальну суму 65000 грн. Нестачу зобов'язали покрити матеріально відповідальну особу, з якою укладено договір про повну матвідповідальність. Частину нестачі в розмірі 45000 грн працівник покрив. Директор ухвалив рішення про списання залишку нестачі за рахунок прибутку підприємства. Автор дає відповідь на запитання: чи уважати списаний залишок нестачі додатковим благом для працівника й, відповідно, утримувати податок на доходи та військовий збір? Також наведено бухоблік списання заборгованості працівника.

№72 - 73 від 08.08.2016, Сторінка 14

Підприємство списало кредиторку за поворотною фіндопомогою від фізособи: що в обліку

У матеріалі автор розглядає облікові наслідки списання кредиторської заборгованості за поворотною фіндопомогою, отриманою від фізособи, у зв'язку із закінченням терміну позовної давності

№72 - 73 від 08.08.2016, Сторінка 13

Затримка розрахунку з працівником у разі звільнення: чи можливо це через форс-мажор у зоні АТО
— Про що говорить закон
— Позиція служителів Феміди

Усім відомо, що неповний розрахунок з працівником у разі звільнення зобов'язує роботодавця нарахувати такій особі середній заробіток за час затримки. Саме така вимога Кодексу законів про працю України. Однак суворі реалії українського життя внесли свої корективи в застосування цієї, здавалося би, непорушної норми. Тож про те, чи можна звільнити роботодавця від указаного нарахування середнього заробітку за умови, що він знаходиться в зоні антитерористичної операції, підкаже наша консультація.

№72 - 73 від 08.08.2016, Сторінка 10

Податкова міліція викликає директора на допит як свідка: як поводитися й чого остерігатися
— Навіщо викликають податківці
— Як мають викликати свідка
— Чи можна не йти до слідчого й що за це буде
— Чи можуть допитувати оперативні співробітники
— Що можна свідкові, а що — ні

Спілкування зі співробітниками податкової міліції керівників фірм та підприємств ніколи аж надто не захоплювало. Недивно, що фраза "вас просять з'явитися на допит як свідка" наганяє дрижаків навіть на акул бізнесу. У нашій статті ми спробуємо з'ясувати, чи справді топ-менеджерові варто панікувати перед його допитом як свідка?

№72 - 73 від 08.08.2016, Сторінка 7

Останній шанс! 15 серпня відзвітуйте про застосування КОРО та РК!

Будьте уважні! Закон про РРО закликає подавати до контролюючих органів звітність, пов'язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок. Роблять це не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку. Хто ж звітує в електронному вигляді? Для кого передбачена паперова звітність? Ми розклали усе по поличках!

№72 - 73 від 08.08.2016, Сторінка 6

Договір замовлення на розробку комп'ютерної програми: що треба врахувати замовнику
— 1. Об'єкт розробки: у чому його правова суть
— 2. Склад авторських прав на комп'ютерну програму
— 3. Різниця між переданням майнових прав і прав на використання комп'ютерної програми
— 4. Авторське право й матеріальний об'єкт — не одне й те саме
— 5. Гарантії розробника
— 6. Територія правової охорони
— 7. Форма договору
— 8. Оформлення передання комп'ютерної програми та прав на неї

Наразі, здається, складно знайти сферу діяльності, для якої ще не розроблено програмного забезпечення. Зазвичай потрібну програму можна купити й використовувати за певну плату, а іноді й без неї. І все-таки часто-густо компанії вдаються до створення власних комп'ютерних програм за індивідуальним запитом, аби забезпечити максимально ефективну роботу відповідно до специфіки бізнесу. А розробником цілком може виявитися не штатний співробітник, а інша компанія або приватний підприємець. І тут найліпший варіант — укладення договору замовлення на розробку комп'ютерної програми. Існує безліч правових нюансів, на які слід зважати при складанні такого договору. Про найпринциповіші з них ми розповімо в нашому матеріалі.

№71 від 01.08.2016, Сторінка 29

<< Назад | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Вперед >>

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу