«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer

Трудова повинність
Все для перемоги: трудова повинність з оборонною метою  (Коментар  до  постанови  КМУ  "Про  внесення  змін  до  Порядку залучення  працездатних  осіб  до  суспільно  корисних  робіт  в  умовах  воєнного  стану"   від  23.09.14 р.  № 475)

Зазнав змін порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, який запроваджують в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Уряд запровадив у цій сфері новий термін – трудова повинність, під якою слід розуміти короткостроковий трудовий обов'язок на період мобілізації і воєнного часу з метою виконання робіт, що мають оборонний характер, а також ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків. Така повинність не потребує обов'язкової згоди особи, стосовно якої вона запроваджена. Детальніше – у нашій газеті.

№94 від 15.10.2014, Сторінка 29

Позичальник у зоні АТО: чи піде банк назустріч

Події на сході країни підірвали фінансове здоров’я багатьох банківських позичальників. Та й самі банкіри стогнуть від збитків. У багатьох жителів Донецької та Луганської областей просто немає можливості сплачувати щомісячні платежі за взятими кредитам. Проте банкіри, розуміючи ситуацію на ринку, не відвертаються від позичальників, а намагаються знайти точки дотику з ними. У № 94 газети “Все про бухгалтерський облік”, на стор. 6, ми описали можливі варіанти реструктуризації кредитних зобов’язань для жителів із зони проведення АТО та що, власне, потрібно для того, аби банкіри пішли назустріч.

№94 від 15.10.2014, Сторінка 6

Як статус учасника бойових дій надають за участь в АТО (Коментар  до  Порядку  надання  статусу  учасника  бойових  дій  особам,  які  захищали  незалежність,  суверенітет  та  територіальну  цілісність  України  і  брали  безпосередню  участь  в  антитерористичній  операції,  забезпеченні  її  проведення,  затвердженого  постановою   КМУ  від  20.08.14  р.  №  413)

У коментарі ми розкрили специфіку надання статусу учасника бойових дій особам, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (далі — АТО) та/або забезпечували її проведення. Указаний статус фізособа може отримати в силу участі в АТО у рамках служби у Збройних силах, інших військових чи правоохоронних формуваннях, або ж під час праці на забезпечення проведення операції безпосередньо в районах останньої. Початок процедури з отримання статусу повинен вкластися у місячний строк після завершення відповідними особами виконання завдань АТО. Детальніше – на сторінках нашої газети.

№93 від 09.10.2014, Сторінка 13

Середній заробіток мобілізованим: чи сплачувати єдиний внесок і податок на доходи

У коментарі до листа ДФС України від 29.09.14 р. № 5655/7/99-99-17-03-01-17 ми розклали по поличках позицію спеціалістів ДФС України, які наполягають на нарахуванні та сплаті з середнього заробітку мобілізованих працівників не лише військового збору (із чим ми, до речі, повністю погоджуємося), а й податку на доходи, а також єдиного внеску (йдеться як про утримання, так і нарахування останнього).

№93 від 09.10.2014, Сторінка 6

Благодійна допомога для АТО: податку на доходи  — стоп, податковим витратам  — зелене світло (Коментар  до  Закону  України  "Про  внесення  змін  до  Податкового  кодексу  України  щодо  деяких  питань  оподаткування  благодійної  допомоги"  від  02.09.14 р.   № 1668-VII)

Законодавці звільнили від оподаткування доходи фізосіб у вигляді благодійної допомоги, отримання якої пов’язано з проведенням антитерористичної операції та вимушеним переселенням з АР Крим, а  також зони АТО. Крім того, дозволили включати певну благодійну допомогу до витрат у податковому обліку. З коментаря до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» від 02.09.14 р. № 1668-VII ви дізнаєтеся про те, яку саме допомогу, хто та кому може надавати без оподаткування податком на доходи та з віднесенням до витрат у податковому обліку, а також знайдете відповіді на запитання, які пов’язані з тим, що цей Закон має зворотню дію в часі. А саме:
― як бути із вже утриманим податком на доходи і чи потрібно сторнувати зайво утриманий податок;
― чи треба коригувати відомості у ф. № 1ДФ за попередні квартали? Якщо так, то чи буде відповідальність за таке коригування?

№92 від 06.10.2014, Сторінка 34

Чи можна перенести строк для заявлення кредиторських вимог підприємства, що знаходиться в зоні АТО

Відповідь на запитання: Підприємство — кредитор іншого підприємства, що перебуває у стані ліквідації й знаходиться на території , яку охоплює АТО. Чи можна в такому випадку якимось чином перенести граничні строки для подання кредиторами своїх вимог підприємству, що ліквідується?

№92 від 06.10.2014, Сторінка 13

Облік мобілізації автотранспорту

Мобілізацію автотранспортних засобів провадять на виконання ст. 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» від 21.10.93 р. № 3543-XII.  Тобто підприємства, установи й організації всіх форм власності, виконуючи свій військово-транспортний обов’язок, передають належний їм автотранспорт у безкоштовне користування для потреб збройних сил України, інших військових формувань. До яких облікових наслідків приведе така передача та якими первинними документами слід її підтверджувати? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете у пропонованій статті.

№92 від 06.10.2014, Сторінка 10

Усе для фронту: як підприємству виконати військово-транспортний обов'язок

Усі юрособи-автовласники повинні бути готові, що їхніх залізних коней буде передано військовим у рамках виконання військово-транспортного обов’язку. Це особливо актуально під час здійснення антитерористичної операції. У  мирний час указаний обов’язок полягає в підтриманні відповідної техніки у робочому стані та звітуванні до військкоматів. А ось у разі оголошення мобілізації підприємства на підставі одержаного наряду про надання техніки перевірять стан останньої, за потреби – доукомплектують її запчастинами, обладнанням, сидіннями й тентами тощо, а потім – передадуть представникам військкоматів чи військових частин з оформленням актів приймання-передачі. Більш детально про відповідні процедури ми розповіли на сторінках нашої газети.

№92 від 06.10.2014, Сторінка 6

<< Назад | 1 | 2 | 3 | 4 | Вперед >>

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу