«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer

Податок на нерухомість за об'єкт у зоні АТО: декларування та сплата

Якщо юрособа володіє об'єктом нерухомості, розташованим на тимчасово неконтрольованої території (тобто там, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), то перед нею постає питання куди подавати відповідні податкові декларації та сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Свої рекомендації з цього приводу ми озвучили в нашій консультації.

№29 від 27.03.2015, Сторінка 45

Специфіка правочинів із нерухомістю в зоні АТО

Звичну увертюру укладення правочинів щодо нерухомого майна з нотаріальними та держреєстраційними нотками неможливо виконати під грохот гармат. Саме тому поточні події на території проведення антитерористичної операції (далі — АТО) та в районах, де органи влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, унеможливлюють традиційний підхід до відчуження нерухомості. Як вчинити у цьому випадку, розповість наша консультація.

№29 від 27.03.2015, Сторінка 40

Компенсація середнього заробітку мобілізованих: алгоритм для роботодавця (Коментар до постанови КМУ від 04.03.15 р. № 105)

Нарешті з'явився довгоочікуваний роботодавцями, чиїх працівників призвали на військову службу за призовом під час мобілізації, документ. Йдеться про коментований Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. У ньому урядовці прописали не лише механізм отримання відповідних компенсаційних сум з бюджету, але й розставили акценти на тому, в які строки їх виплачувати та як оподатковувати такі виплати. Про ключові аспекти Порядку, алгоритм його виконання роботодавцем та уникнення останнім пасток, розставлених цим актом, ми розповімо у нашому коментарі.

№27 від 23.03.2015, Сторінка 17

Проїзд у зону ато: нові правила

Як повідомив прес-центр АТО, запроваджено особливі правила для в'їзду та виїзду із зони проведення АТО. Хочемо наголосити, що наразі такі вимоги не зафіксовано в певному нормативному акті. Але зважаючи на їх особливу актуальність для багатьох наших співгромадян та керуючись метою захисту інтересів своїх передплатників, не вагаючись, інформуємо про них.

№5 від 19.01.2015, Сторінка 36

Бізнес-міграція: як перевести підприємство із зони АТО в інший регіон України

На територіях, які опинилися в зоні проведення антитерористичної операції, звичний лад ведення бізнесу опинився під загрозою. А подекуди взагалі унеможливив діяльність підприємств. Тож учасники ТОВ бажають перевести свій бізнес в інший регіон України. Детальніше ми розглянули реєстраційні дії, пов'язані з "переїздом" підприємства, у № 116 на стор. 9.

№116 від 16.12.2014, Сторінка 9

У зоні АТО
Допомога постраждалим під час ато: кму визначився з переліком неоподатковуваних потреб фізосіб
(Коментар до постанови КМУ від 26.11.14 р. № 653)

Коментар до постанови КМУ від 26.11.14 р. № 653
Закон України від 02.09.14 р. №1668-VII із-під оподаткування податком на доходи вивів чималий перелік благодійних виплат на користь фізосіб. Але КМУ мав визначити перелік таких потреб. Це й зробила коментована постанова. У коментарі ми в таблиці навели вичерпний перелік того, які потреби можна профінансувати без утримання податку.

№114 від 10.12.2014, Сторінка 21

Чи утримувати аліменти із середньої зарплати мобілізованого працівника

Із суми середнього заробітку мобілізованого аліменти утримують. А що стосується перерахунку в разі утримання із середньої зарплати мобілізованого податку на доходи та єдиного внеску, наразі все неоднозначно. Подробиці — у № 113, стор. 39.

№113 від 08.12.2014, Сторінка 39

Внутрішньо переміщені особи: статус і права (Коментар до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20.10.14 р. № 1706-VII)

(Коментар до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20.10.14 р. №1706-VII)

Коментований Закон запрацював 22.11.14   р. Його "повитухою" стали суворі реалії сьогодення нашої країни, що спричинили вимушений переїзд із місць свого проживання десятків тисяч осіб. Тепер вони отримали чітко окреслений правовий статус та певний обсяг гарантованих нормативкою прав, про які ми й розповімо в цьому коментарі, аби захистити інтереси наших читачів.

№112 від 03.12.2014, Сторінка 15

Підприємство в зоні АТО: як уникнути санкцій за несплату податків

У підприємства, розташованого на території АТО, є чудові шанси уникнути відповідальності за прострочення сплати податкових зобов'язань, а також несвоєчасне подання звітності. Головне — не впасти в розпач і зробити певні кроки. Які саме — Ви можете дізнатися, зазирнувши до № 108, стор. 20.

№108 від 24.11.2014, Сторінка 20

Допомога для відновлення соцінфраструктури в зоні АТО

В умовах нестабільної економічної ситуації в країні гостро постає проблема фі­нансування бюджетних установ. Насамперед це стосується відновлення та підтримки шкіл, лікарень, дитячих садків. Один зі способів її вирішення — одержання благодійної або гуманітарної допомоги, у тому числі у вигляді валютних ресурсів або товарів від нерезидентів. Про що слід пам'ятати керівникам бюджетних установ щодо отри­мання такої підтримки, ми й розповіли в № 107, стор. 26.

№107 від 19.11.2014, Сторінка 26

Пошук по сайту:

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу