«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Робота в Україні » Новини » П'ять речей, які варто зробити за рік відпочинку, щоб покращити своє резюме
П'ЯТЬ РЕЧЕЙ, ЯКІ ВАРТО ЗРОБИТИ ЗА РІК ВІДПОЧИНКУ, ЩОБ ПОКРАЩИТИ СВОЄ РЕЗЮМЕ

Незважаючи на те, спонтанне це рішення чи заплановане, ось деякі поради, якими варто скористатися за рік перерви для підвищення шансу влаштуватися на роботу.
 
Чотири роки тому я звільнилася, запакувала костюм, сказала «До побачення!» родині й придбала квиток до Австралії. Квиток був в один кінець, роботи на прикметі не було, та й жити особливо не було де, окрім як у заброньованому на два тижні номері в хостелі. Узагалі не було за що там зачепитися.
 
Це може здатися безвідповідальним – піти з роботи, не маючи нової. Але на той час мені так не здавалося. У мене було передчуття. Поїздка до Австралії з візою, що дозволяє працювати на заходах, була необхідним поштовхом для певного переосмислення того, що відбувається, а також звичайною подорожжю.
 
Але повернемося до 2014 року. Я сиділа за своїм столом у Лондоні, де працювала у сфері онлайн-маркетингу. Чи працювала я раніше в онлайн-маркетингу? Наче так. Я працювала в рекламному відділі, завідувала онлайн-банерами, що «вискакують» на сайтах (з дипломом у сфері ЗМІ та маркетингу), і виявляла жвавий інтерес до цієї царини.
 
То як я влаштувалася на роботу до успішної компанії з онлайн-маркетингу? Я показала, що провела час за кордоном не просто на вечірках.
 
За рік після прильоту до Австралії, пропрацювавши кілька місяців на заходах у Сіднеї та баристою в Мельбурні, я заснувала туристичний блог. Мені завжди подобалося писати, і я захотіла використовувати його як платформу для здійснення свого бажання. Але в мене зовсім не було навичок із ведення туристичного блогу, крім бажання писати. Мені довелося вивчити кодування (веб-програмування), розміщувати рекламу в ЗМІ, редагувати фотографії, створювати дизайн свого веб-сайту й просувати його. У Новій Зеландії рік потому я стала працювати фрілансером як консультант із засобів масової інформації та письменник.
 
Чи ходила я на які-небудь курси, аби навчитися цим речам? Ні. Я стала перечитувати все, що потрапляло мені до рук, пов'язане зі ЗМІ та письменництвом. Я пропонувала безкоштовно свої послуги кільком місцевим компаніям для здобуття досвіду. І коли повернулася до Англії у 2013 році, створила новий веб-сайт для свого особистого фріланс-підприємства.
 
Давайте переконаємося, що ми з вами все ще на одній хвилі – я не професійний програміст, я створюю свої сайти на «Wordpress» за допомогою хостингу на тому самому домені. Я дівчина, яка може створити простенький веб-сайт за один день, але я дотепер не можу зрозуміти, як записати щось на «Sky box». Тож це було нелегко. Протягом тривалого часу я не заробляла жодних грошей від ведення блогу та фрілансингу. Я й зараз не заробляю багато грошей від ведення блогу. Але він дає мені неоціненні навички, які я використовую щодня.
 
Зрештою, перерва на один рік не знижує шансів розпочати кар'єру, і не варто пропускати його у своєму резюме, не даючи пояснень.
 
Якщо рухатиметесь у правильному напрямку, рік перерви може дати вам додаткові знання, які забезпечать перевагу над іншими кандидатами на повернення додому. Ось кілька порад, що варто зробити за час подорожі, аби виділити своє резюме з-поміж інших.

Літній табір
 
Поїдьте до «Camp America» (програма культурного обміну та роботи на літо в літніх таборах США), і ви точно здобудете щось більше, ніж кількох нових друзів і сонячну засмагу. «Ви одержите нові навички, які зможете використовувати надалі, і до того ж це матиме гарний вигляд у резюме», — говорить туристичний блогер Віккі Філпот (Vicky Philpott), яка провела літо вожатою в таборі в північній частині штату Нью-Йорк. Вона зауважує, що, працюючи так тісно з людьми, вона навчилася краще керувати власним часом, а також оволоділа навичками спілкування.

Волонтерство
 
Прагнете довести роботодавцю, що впевнено почуваєтеся в будь-яких обставинах, а також поліпшити свої лідерські навички? Волонтерство за кордоном допоможе вам це зробити. Насправді, займаючись волонтерською роботою, ви зможете вирости як особистість, а також відчуєте різницю щодо того, як живуть люди.

Навчання за кордоном
 
У сучасному світі бізнес – це вже давно не просте наймання на роботу місцевих мешканців. Знання додаткової іноземної мови виділить вас із-поміж інших. Спочатку може бути трохи страшно, однак навчання за кордоном прискорить вивчення іноземної мови шляхом занурення до мовного середовища, а також покаже роботодавцю вашу незалежність і можливості до адаптації. Директор компанії «I-graduate» (міжнародна компанія, яка допомагає студентам навчатися в багатьох іноземних вишах) Віл Арчер (Will Archer) погоджується: «У сучасний бурхливий час для кожного випускника продемонструвати міжнародний розмах мислення важливо, як ніколи». Він говорить, що «немає кращого способу це виявити, ніж повчитися чи попрацювати за кордоном».

Викладання англійської
 
Вам знадобиться сертифікат TEFL для викладання за кордоном, до того ж це кваліфікація, яку ви зможете використовувати в усьому світі. Викладання англійської дає вам шанс подорожувати та здобувати знання про нові культури й одночасно заробляти гроші. Веб-сайт TEFL – це найкращий ресурс для одержання кваліфікації та вибору країни, у якій ви викладатимете, пошуку роботи та одержання порад.

Ведення блогу як шлях до фрілансу
 
Ведення блогу є прекрасною можливістю показати свої знання в певній сфері та створити портфоліо. Почавши вести блог, ви зможете використовувати його для підробітку з фрілансу. Працювати на себе за стороннім проектом нелегко, але це показує готовність присвятити себе тому, у чому ви зацікавлені, і допоможе вам побудувати онлайн-відносини з людьми, які можуть одного чудового дня порекомендувати вас комусь для виконання роботи. 

Подорож ніколи не була рішенням, про яке я б шкодувала, – вона не тільки дала мені першокласний досвід, але й подарувала чудову роботу. Моя порада? Не вагайтеся, а дійте!

Беверлі Рейнеман (Beverley Reinemann) – письменниця з Лондона, де вона веде свій туристичний блог під назвою «Pack Your Passport», провадить бізнес-консультування з питань засобів масової інформації, а також працює у сфері онлайн-маркетингу.

По матеріалам careers.theguardian.comПошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу