«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
ПРОСВІТЛЕНІ ПРЕСОЮ: ЧИМ ПЕРІОДИКА ДЕРЖОРГАНІВ КОРИСНА ЧИТАЧАМ

31-03-2014

Фахова періодика держорганів — це в ідеалі з'єднувальна ланка між перевіряльниками та читачами. Адже якісне й повне висвітлення в ЗМІ діяльності контролюючого органу забезпечує відкриту й прозору його роботу. Водночас така періодика стає в пригоді й підконтрольним установам — допомагає уникнути чималої кількості порушень. Як аналіз порушень, виявлених Держфінінспекцією України під час контрольних заходів, допомагає в повсякденній діяльності підконтрольних їм установ? Про це поговоримо з головним редактором журналу "Фінансовий контроль" Оленою Вікторівною ЖУРАВЛЬОВОЮ.

Олено Вікторівно, завдяки ЗМІ, зокрема й відомчій періодиці, рік у рік робота контролюючих органів стає більш прозорою й відкритою для громадськості. Чим ще, на Вашу думку, корисні фахові видання?

О. В.: Передусім кожен читач у сконцентрованому вигляді отримує відповіді на проблемні питання, які його цікавлять найдужче. Звісно, нині кожен може поставити запитання на численних інтернет-ресурсах і отримати відповідь. Але не завжди вона буде компетентною й відповідати вимогам законодавства. Тому саме фахове видання може якомога краще представити й досвід результатів контрольних заходів, і бути корисним для бухгалтерів і керівників фінансових служб. Водночас така періодика наповнена спеціалізованими добірками чинних нормативних документів із консультаціями та роз'ясненнями спеціалістів, які й перевірятимуть дотримання підконтрольними установами їх вимог.

А чи не буде такий журнал рупором виключно позиції контролерів? Чи налагоджений на сторінках "Фінансового контролю" діалог між держфінінспекторами - авторами публікацій та читачами - підконтрольними установами?

О. В.: Безумовно, діалог між авторами й читачами є. Чого прагне кожен учасник будь-яких відносин, особливо у сфері контролю? Відкритості контрольних функцій, прозорих механізмів і правил перевірок, об'єктивної й доступної інформації про її результати. Тому й автори "Фінансового контролю" - держфінін­спектори - при підготовці й написанні матеріалів ураховують інтереси й запитання читачів. А діалог між авторами матеріалів і читачами побудований так, що професійне видання випереджає всі запитання, які можуть виникнути в читача.

Які плани в редакції "Фінансового контролю" у найближчому майбутньому? Чи очікувати читачам змін у редакційній політиці?

О. В.: Меж досконалості немає, тому кожне видання динамічно розвивається, аби відповідати сучасним вимогам. "Фінансовий контроль" стане ще більш цікавим керівникам і бухгалтерам підприємств, установ і організацій, інспекторам і аудиторам. Адже в першу чергу від кваліфікації інспектора залежить те, як він трактує факти діяльності підконтрольної установи в контексті законодавства та які висновки робить. Тому головне завдання "Фінансового контролю" - не просто розповідати про успіхи на ревізорській ниві та встановлені проблеми й порушення, а й сказати про те, що зроблено для запобігання їм надалі.

З одного боку, журнал - своєрідна "дорожня карта" для фінінспектора, що підкаже, як діяти в окремих напрямах контролю. З іншого, працівники економічних і бухгалтерських служб, які читають журнал, повинні зрозуміти, чого робити не потрібно. Чи яка відповідальність на них чекає, якщо порушення все ж сталося.

І таку "дорожню карту" фахівці Держфінінспекції створюють уже майже півтора десятка років. До речі, цей рік для вас ювілейний?

О.В.: Дійсно, у квітні цього року нашому виданню виповнюється 15 років. Спочатку журнал виходив в іншому форматі, меншими обсягом та періодичністю. Але з огляду на вимоги сьогодення ми змінили пріоритети з констатації виявлених порушень на їх попередження. Відтоді значно розширилися й коло читачів, і географія передплатників.

Вітаємо Вас і бажаємо успіху! А на завершення розмови Ваші побажання всім читачам.

О. В.: Редакція "Фінансового контролю" бажає всім читачам успіхів у діяльності, миру та спокою в домі й, звісно, чудового весняного настрою.

 

 

Дякуємо, 
Олено Вікторівно, 
за цікаву розмову!

 


Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу