«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Індексація зарплати » Основні правила індексації

Основні правила індексації

1. Її зобов’язані проводити всі роботодавці.

2. Індексують зарплату всіх працівників незалежно від її розміру в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб (із 01.09.15 р. ― 1378 грн).

3. Вибір базового місяця з грудня 2015 р. залежить від того, чи було підвищено зарплату в грудні 2015 р. або пізніше.

    Варіант 1. У грудні 2015 р. чи пізніше підвищено тарифну ставку (оклад) за посадою, яку обіймає працівник або коли працівника прийнято на роботу 1 грудня 2015 р. чи пізніше, ― базовим буде місяць підвищення тарифної ставки (окладу) . Якщо працівника прийнято на щойно створену посаду ― місяць її введення до штатного розпису підприємства.

    Варіант 2. У грудні 2015 р. і пізніше тарифну ставку (оклад) не підвищували. Тут старі базові місяці лишаємо незмінними і, як і раніше, орієнтуємося:

або на місяць, у якому фізособі востаннє підвищували зарплату (тарифну ставку, оклад, відрядні розцінки) або ввели (підвищили) постійну надбавку, премію, доплату чи іншу постійну виплату, зокрема через підвищення мінзарплати;

або на місяць прийняття на роботу (для осіб, працевлаштованих до червня 2012 р.);

або на місяць, який передує місяцю прийняття співробітника на роботу (для працівників, прийнятих у червні 2012 р. і пізніше).
Обирають найпізніший із таких місяців.

4. У разі підвищення зарплати на суму, меншу за суму можливої індексації, працівнику встановлюють фіксовану суму індексації. Але при наступному підвищенні тарифної ставки (окладу) вона зменшуватиметься.

 

Докладно про індексацію зарплати читайте в газеті "Все про бухгалтерський облік" № 7 за 2016 рік.

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу