«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Додатки до газети "Все про бухгалтерський облік" № 48 за 2014 р.

Зміст


Основні та додаткові відпустки: Правила надання (опубліковано у газеті № 48, стор. 6)

Як ми писали, строк щорічної основної відпустки повинен бути не менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відлічують із дня укладення трудового договору (ст. 6 Закону про відпустки). Однак і в самому Законі про відпустки, і в інших нормативних актах є триваліші щорічні відпустки для певних категорій працівників (див. таблицю).

Окрім щорічних основних відпусток законодавство містить також чималий перелік щорічних додаткових відпусток(див. таблицю).

У статті ми згадували, що опріч щорічних основних та додаткових відпусток законодавство передбачає також надання соціальних відпусток. Перелік та тривалість таких відпусток ви відшукаєте у нашій наступній таблиці.

 

Особливості надання й оплати щорічних відпусток (опубліковано в газеті № 48 за 2014 р., стор. 11)

Як ми писали, при перенесенні відпустки новий строк її надання сторони (працівник і роботодавець) установлюють за домовленістю. Якщо йдеться про необхідність перенести строк відпустки, працівнику потрібно оформити заяву , а роботодавцю видати наказ про внесення змін у графік відпусток.

Іще одна ситуація, про яку ми згадували в статті, стосується дострокового припинення щорічної відпустки за бажанням працівника. Правильно оформити працівнику в такому випадку заяву допоможе складений намизразок.

 

Оформлення відпусток: відповіді на ключові запитання (статтю опубліковано в № 48 на стор. 13)

Як ми визначили, процес надання відпусток супроводжують наступні кадрові документи: 
— графік відпусток
— повідомлення про початок відпустки
— заява працівника на відпустку
— наказ підприємства про надання відпустки.

 

Працюючим студентам та їх роботодавцям: надання та оплата навчальних відпусток (статтю опубліковано в газеті "Все про бухгалтерський облік" № 48 за 2014 р., стор. 15)

У статті йшла мова про те, що документальне оформлення надання навчальної відпустки супроводжується такими документами: 
— заявою про надання навчальної відпустки; 
— наказом про надання навчальної відпустки.

А тривалість навчальної відпустки залежить від рівня освіти (середня, професійно-технічна, вища), форми навчання (вечірня, заочна), курсу навчання, мети відпустки (підготовка до іспитів, захист дипломних проектів) та інших факторів. Для зручності ми згрупували навчальні відпустки за їх тривалістю, ураховуючи всі можливі характеристики, у таблиці.

 

Відпустка без збереження зарплати: особливості безпроблемного надання (опубліковано в газеті "все про бухгалтерський облік" № 48 за 2014 р., стор. 20)

Як ми розповіли в газеті, для надання відпустки без збереження заробітної плати (т.зв. "відпуст­ка за власний рахунок") знадобляться відповідні документи. Зразки їхнього оформлення наводимо у відповідних додатках: 
— заява працівника про надання йому відпустки без збереження заробітної плати
— наказ роботодавця про надання вказаної відпустки.

У публікації ми з'ясували, що безумовне право на відпустку без збереження зарплати породжує або певні обставини, або особливий статус отримувача. А от категорії осіб, які мають право на такий відпочинок, а також тривалість відповідних відпусток ми згрупували в окремій таблиці.

 

Відпускні: обліковуємо та відображаємо у звітності (Опубліковано в № 48 за 2014 рік, стор. 36)

У статті ми говорили про те, як оподатковувати суми відпускних. Ці правила ми розглянули на прикладі відпускних, що припадають на кілька місяців. Зразок заповнення таблиці 6 Звіту з ЄСВ за даними нашого прикладу дивіться в додатку.

 

Спершу відпочив наперед, потім звільнився: чи утримувати "зайві" відпускні (Опубліковано в № 48 за 2014 рік, стор. 40)

У публікації ми розповіли як роботодавцям відображати у Звіті за єдиним внеском відрахування відпускних, нарахованих за невідпрацьований період. Свої висновки ми базували на позиції Пенсійного фонду. Пропонуємо вашій увазі: 
— лист Пенсійного фонду України від 28.05.13 р. № 13317/05-10, присвячений даному питанню; 
— зразок заповнення таблиці 6 Звіту за єдиним внеском за даними числового прикладу, наведеного на стор. 41 газети «Все про бухгалтерський облік» № 48 за 2014 рік.

 

Шановні відвідувачі сайту!

Повний доступ до даного розділу мають тільки передплатники газети "Все про бухгалтерський облік". Всім іншим користувачам для ознайомлення доступний лише зміст додатків, практикумів та нормативної бази. Передплатити газету

Авторизуватися / Детальніше тут

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу