«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Суми єсв було сплачені в один день, а зараховані на рахунок пфу в інший: що вважати днем сплати

Кількість переглядів2921

СУМИ ЄСВ БУЛО СПЛАЧЕНІ В ОДИН ДЕНЬ, А ЗАРАХОВАНІ НА РАХУНОК ПФУ В ІНШИЙ: ЩО ВВАЖАТИ ДНЕМ СПЛАТИ
Приватний підприємець сплатив суму єдиного внеску в п'ятницю 18.02.11 р. Однак на рахунок Пенсійного фонду її було зараховано лише в понеділок 21.02.11 р. Чи правомірне в даному випадку було нарахування штрафу підприємцю за несвоєчасну сплату ЄСВ?
Відповідь
Дії контролерів у вашому випадку неправомірні незалежно від того, як підприємець здійснював платіж внеску: готівкою чи в безготівковій формі зі свого поточного банківського рахунку. І ось чому.
З 01.01.11 р. порядок нарахування й сплати фізособами-підприємцями єдиного внеску регулює Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI. Відповідно до ч. 1 п. 10 ст. 9 цього Закону днем сплати єдиного внеску при перерахуванні його сум з поточного банківського рахунку підприємця на рахунки Пенсійного фонду є день списання банком або Держказначейством України суми платежу з рахунку фізособи-підприємця незалежно від часу її зарахування на рахунки Пенсійного фонду. Про дату списання сум з банківського рахунку підприємець може дізнатися з банківської виписки. При сплаті єдиного внеску готівкою датою здійснення платежу буде день прийняття банком на виконання документа на перерахування готівки разом з її сумою. А дата зарахування коштів на рахунки Пенсійного фонду не може свідчити про перерахування підприємцем єдиного внеску пізніше встановлених строків.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 02.06.2011

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу