«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Засновник виходить із тов та отримує свою частку основними засобами: як обкладати пдв

Кількість переглядів2743

ЗАСНОВНИК ВИХОДИТЬ ІЗ ТОВ ТА ОТРИМУЄ СВОЮ ЧАСТКУ ОСНОВНИМИ ЗАСОБАМИ: ЯК ОБКЛАДАТИ ПДВ
При виході з нашого ТОВ одного із засновників було ухвалено рішення про виплату його частки основними засобами. Як обкладається ПДВ така передача основних засобів?
Відповідь
Згідно зі ст. 12 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-XII товариство є власником, зокрема, майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного капіталу, та іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законом.
Відповідно до пп. «а» п. 185.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) об'єктом обкладення ПДВ є серед іншого й операції платників податків з постачання товарів в Україні. При цьому постачанням товарів уважають будь-яку передачу права на розпорядження товарами як власника, у тому числі продаж, обмін або дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.191 ПКУ). Під товарами розуміють матеріальні й нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, які використовуються в будь-яких операціях, окрім операцій з їхнього випуску (емісії) і погашення (пп. 14.1.244 ПКУ).
Оскільки при виплаті частки засновника основними засобами товариства право власності на них перейде до физособи, така операція розцінюється як постачання товарів для обкладення ПДВ. При цьому базою оподаткування буде фактична ціна операції, однак не нижча за звичайну ціну (п. 189.1 ПКУ).
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.05.2011

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу