«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Станом на 01.01.11 р. є заборгованість з пенсійних внесків: як її погасити

Кількість переглядів2540

СТАНОМ НА 01.01.11 Р. Є ЗАБОРГОВАНІСТЬ З ПЕНСІЙНИХ ВНЕСКІВ: ЯК ЇЇ ПОГАСИТИ
Станом на 01.01.11 р. на нашому підприємстві за кредитом субрахунку 651 значиться заборгованість з пенсійних внесків. Як відомо, ця заборгованість не може бути трансформована в заборгованість з єдиного внеску. Яким чином нам списати цю суму? Якими проводками це відобразити?
Відповідь
Дійсно, заборгованість з пенсійних внесків, що виникла до 01.01.11 р., не трансформується в заборгованість з єдиного внеску. Однак це не означає, що кредиторську заборгованість з пенсійних внесків можна просто списати. Ця сума залишатиметься боргом страхувальника перед ПФУ і її необхідно погасити (звісно, після погашення боргу кредиторського сальдо вже не буде). Зрозуміло, для того щоб розрахунки зі старих пенсійних внесків не змішувались із розрахунками з єдиного внеску, їх слід обліковувати на різних рахунках. Наприклад, можна відкрити до рахунку 651 два субрахунки другого порядку — 651/1 (для пенсійних внесків) і 651/2 (для єдиного внеску) і перекинути заборгованість з пенсійних внесків, яка обліковувалася на субрахунку 651, на субрахунок 651/1 (Дт 651 Кт 651/1). Інший варіант — залишити розрахунки з пенсійних внесків на субрахунку 651, а для єдиного внеску відкрити інший субрахунок, наприклад, 657 «За єдиним внеском на соціальне страхування». Це питання ми також висвітлювали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 4 за 2011 рік, стор. 21.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 30.05.2011

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу