«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Орендна плата за землю комунальної власності сплачувалася з урахуванням індексації: чи правомірні вимоги про її збільшення заднім числом

Кількість переглядів3870

ОРЕНДНА ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ СПЛАЧУВАЛАСЯ З УРАХУВАННЯМ ІНДЕКСАЦІЇ: ЧИ ПРАВОМІРНІ ВИМОГИ ПРО ЇЇ ЗБІЛЬШЕННЯ ЗАДНІМ ЧИСЛОМ
Я, як приватний підприємець, отримав від сільської ради земельну ділянку на умовах оренди. У 2008—2010 роках орендна плата сплачувалася мною з урахуванням індексації. Тепер сільрада вимагає укладення додаткових угод до договору з метою збільшення орендної плати за 2008—2010 роки. Чи правомірні такі вимоги?
Відповідь
Одна з істотних умов договору оренди землі — чи враховується індексація грошової оцінки земділянки (ст. 15 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV). При цьому п. 10 Типового договору оренди землі, затвердженого постановою КМУ від 03.03.04 р. № 220, зазначає, що орендну плату за земділянки державної та комунальної власності орендар повинен сплачувати з урахуванням індексації. Таким чином, орендар й орендодавець прописують у договорі оренди земділянки державної або комунальної власності, чи враховувати індексацію при сплаті орендної плати (див. лист ДПАУ від 03.03.08 р. № 4133/7/15-0717).
Як ми зрозуміли з листа, у Вашому договорі оренди зазначено норму про сплату орендної плати з урахуванням коефіцієнтів індексації. Тож ви не зобов'язані укладати додаткові угоди до договору оренди земділянки.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.05.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Земельні відносини

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу