«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи вважаються сільгосптоварами фермерського господарства живі свині, що були відгодовані ним після придбання в інших осіб

Кількість переглядів3680

ЧИ ВВАЖАЮТЬСЯ СІЛЬГОСПТОВАРАМИ ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ЖИВІ СВИНІ, ЩО БУЛИ ВІДГОДОВАНІ НИМ ПІСЛЯ ПРИДБАННЯ В ІНШИХ ОСІБ
Наше фермерське господарство закуповує поросят в інших осіб і після їх відгодовування продає живою вагою переробним підприємствам. Чи вважаються вони сільськогосподарськими товарами, що вироблені нашим господарством?
Відповідь
Відповідно до п. 209.7 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені в групах 1––24, 4101, 4102, 4103, 4301 УКТ ЗЕД, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку – суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку – їх виробником.
Живі тварини відносяться до групи 01 УКТ ЗЕД (зокрема, свині живі зафіксовані в товарній позиції 0103). Таким чином, ця продукція є сільськогосподарськими товарами в розумінні ст. 209 ПКУ. Водночас, як ми зазначили, ст. 209 ПКУ висуває умову: така продукція повинна вироблятися суб’єктом спецрежиму обкладення ПДВ. Однак при цьому в ПКУ відсутні критерії віднесення тієї чи іншої продукції до продукції власного виробництва. Детальніше зазначену тематику ми розглядали в публікації «Відгодовуємо худобу: чи вважати її продукцією власного виробництва» в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 9 за 2011 р. на стор. 78.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.05.2011

Рубрики:

»  Сільське господарство

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу