«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Свобода вибору постачальника й податкові витрати: розділова грань

Кількість переглядів3219

СВОБОДА ВИБОРУ ПОСТАЧАЛЬНИКА Й ПОДАТКОВІ ВИТРАТИ: РОЗДІЛОВА ГРАНЬ
Чи може турагенція як платник податку на прибуток на загальних підставах укладати договори перевезення й екскурсійного обслуговування з будь-якими суб'єктами підприємництва й включати відповідні витрати до розрахунку власного оподатковуваного прибутку?
Відповідь
Самостійність у виборі постачальників закладена в основних принципах підприємницької діяльності (ч. 1 ст. 44 Господарського кодексу України). Тож ваше підприємство ніяк не обмежене у праві укладати договори перевезення або екскурсійного обслуговування з будь-якими суб'єктами підприємництва. Однак, якщо такі послуги надає фізособа-підприємець, то в податковому обліку право включити витрати за такими договорами залежатиме від його системи оподаткування. Якщо він сплачує єдиний податок, витрати заборонено включати до розрахунку оподатковуваного прибутку згідно з пп. 139.1.12 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Якщо ж постачальники таких послуг не є фізособами — платниками єдиного податку, витрати підуть до податкового обліку в загальному порядку за правилами р. III ПКУ.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.05.2011

Рубрики:

»  Туристична діяльність

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу