«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Закупівля вторсировини у населення: чи потрібно у 2011 році декларувати виплачений доход у формі № 1 дф

Кількість переглядів2493

ЗАКУПІВЛЯ ВТОРСИРОВИНИ У НАСЕЛЕННЯ: ЧИ ПОТРІБНО У 2011 РОЦІ ДЕКЛАРУВАТИ ВИПЛАЧЕНИЙ ДОХОД У ФОРМІ № 1 ДФ
Наше підприємство здійснює закупівлю вторсировини (макулатура та брухт чорних металів) у населення. Чи потрібно нам із 01.01.11 р. декларувати виплачений доход у формі № 1 ДФ та ідентифікувати здавачів вторсировини?
Відповідь
Так, у 2011 році сума, що отримана платником податку на доходи фізичних осіб за здану (продану) ним вторинну сировину та побутові відходи, за винятком брухту чорних і дорогоцінних металів, має потрапити з кодом 149 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), затвердженого наказом ДПАУ від 24.12.10 р. № 1020. Цей розрахунок перший раз подають за I квартал 2011 року. Щоб мати можливість коректно заповнити форму № 1 ДФ, слід узяти у своїх контрагентів копії довідок про присвоєння їм ідентифікаційного коду. Звісно, під час оформлення розрахункової квитанції при виплаті грошей доведеться вказувати конкретного здавача вторсировини.
При цьому утримувати податок на доходи не потрібно, оскільки сума, отримана платником податку за здану (продану) ним вторсировину та побутові відходи, не входить до складу місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 165.1.25 Податкового кодексу України, далі – ПКУ). Виняток становить приймання від фізосіб брухту чорних і дорогоцінних металів: щодо цих сум Ваше підприємство виступить податковим агентом, тому зобов'язане утримати податок на доходи з подібної виплати за ставкою 15% (або 17% – залежно від розміру доходу) (п. 167.1 ПКУ).
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.05.2011

Рубрики:

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу