«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Працівник не брав відпустку більше двох років: чи законно це й чи можлива виплата компенсації

Кількість переглядів4773

ПРАЦІВНИК НЕ БРАВ ВІДПУСТКУ БІЛЬШЕ ДВОХ РОКІВ: ЧИ ЗАКОННО ЦЕ Й ЧИ МОЖЛИВА ВИПЛАТА КОМПЕНСАЦІЇ
Директор нашого підприємства з жовтня 2008 року не брав щорічну основну відпустку. Чи не є це порушенням трудового законодавства? Чи можна виплатити йому компенсацію за невикористану відпустку?
Відповідь
Згідно зі ст. 75 КЗпП працівникам надають не менше 24 календарних днів щорічної основної відпустки за повний відпрацьований рік. До того ж, ч. 5 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР забороняє не надавати відпустку повної тривалості два роки підряд (незалежно від бажання працівника). За порушення цих норм посадових осіб підприємства можуть оштрафувати на суму від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1700 грн) (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Про перевірки дотримання трудового законодавства читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 51 за 2009 р. на стор. 6.
Компенсацію за невикористану відпустку можна виплатити за бажанням працівника лише в ситуації, якщо тривалість наданих йому основної та додаткової відпусткок за рік становить не менше 24 календарних днів (ч. 4 ст. 83 КЗпП). Докладніше про компенсацію за невикористану відпустку – у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 40 за 2010 р. на стор. 26.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.05.2011

Рубрики:

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу