«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може інвалід бути прийнятим на посаду водія

Кількість переглядів6037

ЧИ МОЖЕ ІНВАЛІД БУТИ ПРИЙНЯТИМ НА ПОСАДУ ВОДІЯ
На нашому автотранспортному підприємстві значиться 8 осіб. Чи необхідно нам прийняти на роботу інваліда? Чи може такий інвалід бути прийнятим на посаду водія?
Відповідь
Якщо на підприємстві працює вісім осіб, жодна з яких не є інвалідом, то підприємству слід прийняти на роботу одного інваліда (ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 р. № 875-XII). Якщо норматив з працевлаштування інвалідів підприємством не виконаний, йому потрібно сплатити штраф (про його розмір і порядок сплати читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 15 за 2011 р. на стор. 17).
Перелік посад, які може займати інвалід, законодавчо не обмежений. При цьому при його працевлаштуванні враховують його побажання, професійні навички й знання, а також рекомендації медико-соціальної експертизи (ст. 18 зазначеного Закону). Тобто, якщо інвалід хоче працювати водієм і висновок медико-соціальної експертизи не містить протипоказань, ви можете прийняти його на посаду водія.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.05.2011

Рубрики:

»  Працевлаштування інвалідів

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу