«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Орендна плата на користь юрособи — платника єдиного податку: чи будуть в орендаря податкові витрати

Кількість переглядів2041

ОРЕНДНА ПЛАТА НА КОРИСТЬ ЮРОСОБИ — ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУ: ЧИ БУДУТЬ В ОРЕНДАРЯ ПОДАТКОВІ ВИТРАТИ
Ми орендуємо приміщення в юридичної особи — платника єдиного податку. Чи маємо ми право після 01.04.2011 р. уключати суми орендної плати до податкових витрат?
Відповідь
З 01.04.11 р. витрати на оренду приміщень у юридичної особи платника єдиного податку — будуть уключатися до податкових витрат за загальними правилами, передбаченими розділом III Податкового кодексу України (далі — ПКУ), тобто за умови зв’язку таких витрат із господарською діяльністю платника податку — орендаря та при їх належному документальному підтвердженні (пп. 14.1.27, 138.2 ПКУ).
При цьому витрати, понесені платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у пов’язаної особи або неплатника податку на прибуток (у т.ч. юрособи-єдинника), визначають виходячи з договірних цін, але не вищих за звичайні ціни, що діяли на дату такого придбання, у разі якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20% від звичайної ціни на такі товари (роботи, послуги) (пп. 153.2.2, пп. 153.2.3 ПКУ). Врахуйте це.
Звертаємо вашу увагу на те, що заборона на формування витрат, установлена пп. 139.1.12 ПКУ, стосується виключно витрат, понесених «у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку з придбанням робіт, послуг у фізичної особи — платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації) (у цій цитаті виділено нами. – Прим. ред.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.05.2011

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу