«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Поворотна фіндопомога однієї юрособи іншій юрособі готівкою у сумі більши за 10 тис. грн за один день: чи можливо це

Кількість переглядів3966

ПОВОРОТНА ФІНДОПОМОГА ОДНІЄЇ ЮРОСОБИ ІНШІЙ ЮРОСОБІ ГОТІВКОЮ У СУМІ БІЛЬШИ ЗА 10 ТИС. ГРН ЗА ОДИН ДЕНЬ: ЧИ МОЖЛИВО ЦЕ
Чи може юридична особа надати поворотну фінансову допомогу іншій юрособі готівкою через касу підприємства в сумі більше 10 тис. грн протягом одного дня?
Відповідь
Ні, на нашу думку, юрособа НЕ може надати поворотну фінансову допомогу іншій юрособі готівкою через касу підприємства в сумі більше 10 тис. грн протягом одного дня. Це буде прямим порушенням п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення про касові операції).
Нагадаємо, що згідно з абз. 1 п. 2.3 Положення про касові операції гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом дня за одним чи кількома платіжними документами суворо обмежена й становить 10 тис. грн (постанова Правління НБУ від 09.02.05 р. № 32). Платежі, які перевищують цей розмір, повинні проходити винятково за безготівковим розрахунком.
Проте не буває правил без винятків. Так, в абз. 2 п. 2.3 Положення про касові операції сказано, що зазначене обмеження не поширюється на:
1) розрахунки підприємств (підприємців) з фізособами, бюджетами й держцільовими фондами;
2) добровільні пожертвування і благодійну допомогу;
3) використання коштів, виданих на відрядження.
Ви самі переконалися, що вашої ситуації у цьому списку немає, тож при готівкових платежах з одним підприємством доведеться вкладатися у 10 тис. грн за день. Інакше розмір перевищення зазначеної суми приплюсують до залишку готівки у касі на початок дня і зрівняють отриману суму з лімітом каси (п. 2.3 Положення про касові операції).
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.05.2011

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу