«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Заміна шин та акумуляторних батарей: нюанси обліку

Кількість переглядів31374

Заміна шин та акумуляторних батарей: нюанси обліку

Роз’ясніть, будь ласка, як відображати в бухобліку операції з дострокової заміни на автомобілі шин та акумуляторних батарей?

Відповідь

Відразу зауважимо: вартість шин та свинцевих акумуляторних батарей, придбаних для заміни старих, необхідно облікувати на субрахунку 207 (див. пояснення до цього субрахунку в Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291).На практиці існують два варіанти визначення дати списання вартості шин та батарей на витрати.Варіант 1. Вартість шин та батарей списують на витрати одразу під час їх установлення на автомобіль. У бухобліку цю операцію фіксують так: Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 207. Витратний рахунок обирають з огляду на мету використання авто, на яке встановлюють шини чи акумуляторні батареї.Варіант 2. Вартість шин і батарей списують на витрати лише після повного їх зносу (дострокового виходу з ладу). Відповідно, тільки тоді роблять запис: Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 207. Більше про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 110 за 2014 р. на стор. 32.Слід нагадати, що підприємство повинно вести аналітичний облік шин і батарей у Картці обліку пробігу (наробітку) пневматичної шини з додатка 5 до наказу «Про затвердження Експлуатаційних норм середнього ресурсу пневматичних шин колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі», затвердженого Міністерством транспорту та зв'язку України від 20.05.06 р. № 488 (далі — Картка обліку шини), та Картці обліку наробітку та відстежування обігу акумуляторних батарей із додатка 12 наказу «Про затвердження Правил експлуатування акумуляторних свинцевих стартерних батарей колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі», затвердженого Міністерством транспорту та зв'язку України від 02.07.08 р. № 795 (даліКартка обліку акумуляторних батарей).

Дії бухгалтера під час дострокової заміни шин та батарей залежать від того, який підхід обрало Ваше підприємство для списання таких активів із балансу (див. вище). Так, якщо Ваше підприємство включило вартість шин та батарей, які достроково вийшли з ладу, до витрат під час їх установки на авто, то вже їх фізичне списання жодними бухпроводками не буде супроводжуватися. Треба буде тільки зробити відповідні записи в Картці обліку шини та Картці обліку акумуляторних батарей.

Водночас якщо Ваше підприємство дотримується позиції, що бухвитрати потрібно відображати не під час заміни шин та/або акумуляторів, а в разі їхнього фізичного списання, тоді в періоді, коли сталася така подія (шини або батареї передчасно вийшли із ладу), потрібно зробити бухпроводку Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 207.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.05.2016

Рубрики:

»  Бухоблік

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу