«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » За яких умов підприємство може складати спрощену фінзвітність?

Кількість переглядів8599

За яких умов підприємство може складати спрощену фінзвітність?

Наше підприємство є платником податку на прибуток на загальних підставах (ставка податку 18%). Чи можемо ми складати Баланс (форма № 1-мс) та Звіт про фінансові результати (форма № 2-мс), якщо середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 чол. та річний дохід від усіх видів діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 млн євро, визначену за середньорічним курсом Національного Банку України?

Відповідь

Відповідно до пп. 2 п. 2 р. І П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва, який включає Баланс за формою № 1-мс та Звіт про фінансові результати за формою № 2-мс, управі складати тільки мікропідприємства та юрособи — єдинники на ІІІ групі.

 

Тому лише якщо ваше підприємство згідно з критеріями ч. 3 ст. 55 Господарського кодексу України (далі — ГКУ) можна зарахувати до мікропідприємства, ви маєте право складати згадані форми звітності.

 

За ч. 3 ст. 55 ГКУ до мікропідприємств зараховують, зокрема, юридичних осіб будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму 2 млн євро, визначену за середнім курсом НБУ.

 

З огляду на все сказане та наведену в листі інформацію ваше підприємство належить до категорії мікропідприємництв. Отже, ви вправі складати Баланс за формою № 1-мс та Звіт про фінансові результати за формою № 2-мс.

 

Як джерелить п. 8 П(С)БО 25, суб’єкти, зазначені в пп. 2 п. 2 р. І П(С)БО 25 (там, як з’ясувалося, згадано й мікропідриємства), можуть не створювати забезпечення наступних витрат і платежів (на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних зобов’язань тощо), а визнавати відповідні витрати в періоді їх фактичного понесення.

 

Таким чином, вам як мікропідприємству нараховувати резерв відпусток не обов’язково. Визнавати відповідні витрати ви маєте можливість у періоді їх фактичного понесення.

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.06.2016

Рубрики:

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу