«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи є податковим агентом з екологічного податку оптовий торговець паливом, якщо його постачальник уже сплатив цей податок

Кількість переглядів3772

ЧИ Є ПОДАТКОВИМ АГЕНТОМ З ЕКОЛОГІЧНОГО ПОДАТКУ ОПТОВИЙ ТОРГОВЕЦЬ ПАЛИВОМ, ЯКЩО ЙОГО ПОСТАЧАЛЬНИК УЖЕ СПЛАТИВ ЦЕЙ ПОДАТОК
Наше підприємство здійснює оптову торгівлю паливом (бензин, дизпаливо, газ). Чи є ми податковим агентом з екологічного податку, якщо його вже сплатив наш постачальник, зазначивши суму екологічного податку в переданих нам первинних документах? Чи треба також і нам виділяти окремим рядком у первинних документах суму екологічного податку, що була сплачена нашим підприємством?
Відповідь
Так, ваше підприємство є податковим агентом з екологічного податку незалежно від того, показував контрагент суму нарахованого екологічного податку окремим рядком у документах чи ні. На це прямо вказує пп. 241.2.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), згідно з яким податковим агентом виступає будь-який оптовий торговець паливом. Виняток передбачено лише для тих, хто здійснює роздрібну торгівлю паливом, придбаним в оптових продавців.
Жодний нормативно-правовий акт не вимагає виділяти суму екологічного податку в первинних документах окремим рядком. Разом із тим не виключаємо, що податківці як одну з вимог для звільнення від сплати податку роздрібними торговцями вимагатимуть від них документи, що підтверджують сплату екологічного податку їх постачальниками. З огляду на це, у разі відпуску пального роздрібним покупцям радимо виділяти податок окремим рядком. Крім того, це може знадобитися у випадку, якщо податківці погодяться, щоб екологічний податок сплачував лише перший оптовик на етапі оптового перепродажу палива. Наразі таких роз’яснень не було. З ПКУ ж такого висновку прямо не випливає.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.05.2011

Рубрики:

»  Первинні документи

»  Брудний збір

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу