«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Аграрій відмовляється від спецрежиму: чи доведеться вести окремий пдв-облік за сільгоспопераціями

Кількість переглядів3559

Аграрій відмовляється від спецрежиму: чи доведеться вести окремий ПДВ-облік за сільгоспопераціями

Якщо наше підприємство-спецрежимник стане платником ПДВ на загальних умовах, чи потрібно буде вести окремий податковий облік операцій

— із зерновими та технічними культурами;

— з продукцією тваринництва;

— з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами?

А також чи треба частково сплачувати суми ПДВ до бюджету та на поточні рахунки в розрізі цих операцій?
Відповідь

Якщо Ваше підприємство відмовиться від спецрежиму та сплачуватиме ПДВ на загальних підставах, то окремого обліку податкових зобов’язань та податкового кредиту за операціями із зерновими та технічними культурами, а також з іншими сільгосптоварами вести не доведеться. Сплата ПДВ до бюджету за цими видами сільгоспоперацій відбуватиметься в повному розмірі за правилами р. V Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

 

А за операціями тваринництва все-таки можлива часткова сплата сум ПДВ до бюджету, як це передбачено ст. 209 ПКУ для спецрежимників.

 

Річ у тім, що сільськогосподарські підприємства, які відповідають критеріям зі ст. 209 ПКУ для спецрежимників, але не пройшли спецреєстрації (тобто сплачують ПДВ на загальних підставах), за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також за молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, сплачують до бюджету 20% від суми ПДВ, а 80% залишають у розпорядженні підприємства на підтримку власного виробництва тваринницької продукції. Це прямо прописано в п. 209.18 ПКУ.

 

А якщо Ваше підприємство відмовиться від спецрежиму та критерії зі ст. 209 ПКУ не буде виконано (наприклад, питома вага сільгосптоварів/послуг за останні 12 місяців менша за 75% вартості всіх постачань за цей період), то до бюджету потрібно буде перераховувати всю суму ПДВ, обчислену за звітний період.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.05.2016

Рубрики:

»  Сільське господарство

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу