«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може тов залишитися без директора

Кількість переглядів13719

Чи може ТОВ залишитися без директора
ТОВ має тільки одного найманого працівника — директора. Госпдіяльність не здійснюється. Чи можна звільнити директора, не ліквідовуючи підприємство?
Відповідь

Право найманого працівника, у т.ч. того, який обіймає посаду директора, на розірвання трудового договору з роботодавцем не залежить від наявності чи відсутності інших найманих працівників у такого роботодавця. Трудові відносини може бути припинено на підставах, передбачених Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП). Зокрема, його ст.ст. 36—41.

Водночас чинне законодавство не вимагає від учасників ТОВ ліквідовувати товариство в разі звільнення його директора. Тому якщо директор звільниться, ТОВ юридично існуватиме й надалі.

Певні складнощі виникають у випадку, якщо директор ТОВ одночасно є його єдиним учасником (засновником).

А якщо він вирішив припинити управління підприємством у ролі найманого працівника, то для цього він як засновник повинен ухвалити рішення про зняття із себе повноважень директора. Фактично про своє звільнення.

Такого рішення й наказу про звільнення буде достатньо для припинення трудового договору. Своєю чергою, припинення трудових відносин — формальна підстава не нараховувати та не виплачувати зарплати.

Водночас відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.03 р. № 755-IV (далі — Закон про держреєстрацію), якщо відомості, які підлягають унесенню до Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР), було внесено до нього, то такі відомості вважаються достовірними і їх може бути використано в спорі з третьою особою. Тобто навіть після того, як засновник звільнить себе з посади директора, для третіх осіб з огляду на відомості ЄДР він залишатиметься директором ТОВ, допоки до ЄДР не буде внесено відповідних змін.

А внесення змін означає, що замість однієї особи на посаду директора призначають іншу, бо в такому разі засновник повинен подати держреєстратору заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР (її форму затверджено наказом Мін’юсту України від 06.01.16 р. № 15/5). У ній зазначають відомості про керівника з урахуванням змін. Себто ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків, паспортні дані нового керівника, а також інформацію про наявність обмежень щодо представництва або змінені відомості з-поміж вищезгаданих у «старого» керівника.

Окрім того, до такої заяви додають примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, які вносять до ЄДР (ч. 4 ст. 17 Закону про держреєстрацію). Значить, відповідне рішення засновника також повинно підтверджувати зміну одного керівника на іншого (або це має випливати з декількох рішень засновника).

Тож якщо держреєстратору подати згадану заяву, у якій не заповнено поля щодо змін відомостей про керівника, то він має право залишити її без розгляду на підставі ст. 27 Закону про держреєстрацію.  

Але це ще не всі нестикування. Адже звільнення працівника необхідно зафіксувати в таблиці 5 Звіту з ЄСВ та в розділі I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ, які потрібно подати контролерам. Однак у разі звільнення директора виникає проблема з їх підписанням. Тобто його підпис у цих звітах як керівника буде нелегітимним, адже трудові відносини буде припинено.  

З огляду на зазначене доцільно розглянути альтернативний варіант: засновник залишається директором, але видає наказ про запровадження на підприємстві неповного робочого часу відповідно до встановленого графіка. Наприклад, одну годину на тиждень. Таку можливість передбачено ст. 56 КЗпП. Тоді оплата його праці здійснюватиметься за фактично відпрацьований час на підставі його зарплати (вона може бути трохи вищою за мінімальну). Такий варіант дозволяє засновнику, не порушуючи трудового законодавства, залишатися керівником товариства й при цьому не нести якогось відчутного тягаря щодо зарплати.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 12.05.2016

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу