«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Комунпідприємство отримало кошти в статкапітал до внесення змін — що з обліком

Кількість переглядів3417

Комунпідприємство отримало кошти в статкапітал до внесення змін — що з обліком
Комунальному підприємству за рішенням міськради збільшили статкапітал. Але збільшення ще не зареєстрували в реєстратора, а кошти вже надійшли на розрахунковий рахунок. Як це показати в бухобліку та які виникають податкові наслідки?
Відповідь

За п. 5 П(С)БО 15 «Дохід» дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена». Те саме визначення доходу міститься й в п. 3 НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності». Тому будь-які вклади засновників (учасників) понад статкапітал, на наш погляд, можна відображати не в доході підприємства, а безпосередньо в його власному капіталі. Наприклад, за кредитом субрахунку 422 «Інший вкладений капітал».

Для комунпідприємств похідним чином це підтверджує й п. 3 Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності, затвердженого наказом МФУ від 19.12.06 р. № 1213. Він зазначає, що в разі отримання комунпідприємством майна з метою формування статкапіталу за рішенням місцевої влади до внесення змін у статутні документи на залишкову вартість цього активу кредитують субрахунок 425 «Інший додатковий капітал». А після внесення змін до статуту — цю суму «переводять» на субрахунок 401 «Статутний капітал».

Але слід зауважити: у контролерів із цього приводу позиція не настільки однозначна (див. редакційний коментар до листа ДФСУ від 11.02.16 р. № 2884/6/99-99-19-02-01-15 у нашій газеті № 31 за 2016 рік на стор.19).

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.05.2016

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу