«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Банк збанкрутів: як у бухобліку списати кошти, які в ньому розміщено

Кількість переглядів16646

Банк збанкрутів: як у бухобліку списати кошти, які в ньому розміщено
Банк, у якому розміщено кошти нашого підприємства, збанкрутів. Які дії в бухобліку ми маємо провести у зв’язку із цією обставиною?
Відповідь

Коли банк, у якому розміщено ваші кошти або їхні еквіваленти, опинився в когорті неплатоспроможних, на наш погляд, таку статтю потрібно перекласифікувати. Найбільш підходящою в такому випадку, уважаємо, буде дебіторська заборгованість. Залежно від песимістичної оцінки ситуації заборгованість можна визначити як поточну чи як довгострокову: Дт 37 (18) Кт 311. Визначення моменту перекласифікації має ґрунтуватися на судженні керівництва.

Окрім того, оскільки така поточна дебзаборгованість є фінактивом і формально підпадає під ознаки сумнівного боргу, то на неї поширюються вимоги п. 7 П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість». Він велить оцінювати таку заборгованість за чистою реалізаційною вартістю, тобто з нарахуванням резерву сумнівного боргу: Дт 944 Кт 38. Коли заборгованість буде визнано безнадійною (за п. 4 П(С)БО 10 такою визнають поточну дебзаборгованість, щодо якої існує впевненість про її неповернення боржником або за якою минув строк позовної давності), то її слід списати  з активів з одночасним зменшенням величини резерву сумнівних боргів: Дт 38 Кт 37. У разі недостатності суми нарахованого резерву сумнівних боргів безнадійну дебзаборгованість списують з активів на інші операційні витрати (Дт 944 Кт 37).

Детально про особливості обліку грошей у збанкрутілому банку читайте в нашій газеті № 108 за 2015 рік на стор. 20.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.05.2016

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу