«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи включають до доходу єдинника зняту банком комісію

Кількість переглядів10916

Чи включають до доходу єдинника зняту банком комісію
Чи потрібно фізособі-підприємцю на єдиному податку під час отримання виторгу від обов’язкового продажу валюти (75%) уключати до доходу комісію, яку знято банком?
Відповідь

Комісію, зняту банком, Ви можете не включати до доходу єдинника. За пп. 1 п. 292.1 ПКУ доходом єдинника є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі. Варто зазначити, що єдинники не ведуть бухобліку. У цьому випадку банк зняв комісію до зарахування коштів від продажу валюти на поточний рахунок. Одначе до складу доходів платника єдиного податку потрапить лише сума,  зарахована на рахунок підприємця від продажу валюти, тобто без урахування комісії, яку зняв банк. Напевно податківці мислили цими самими категоріями, оскільки щодо цього питання вони дотримуються аналогічної думки, дозволяючи застосовувати принцип касового методу під час визначення доходу єдинника — усі кошти, що надійшли на поточний рахунок або до каси від здійснення господарської діяльності, уважають доходом єдинника (категорія 107.04 ЗІР).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.04.2016

Рубрики:

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу