«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Які дані брати спецрежимнику під час розрахунку питомої ваги

Кількість переглядів5224

Які дані брати спецрежимнику під час розрахунку питомої ваги
Які дані потрібно брати для розрахунку питомої ваги сільгосптоварів/послуг: фактичні обсяги реалізації за рахунком 70 бухобліку чи суми з декларацій?
Відповідь

Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг (додаток ДС9) є невід’ємною частиною спецрежимної декларації з ПДВ (0121—0123). Підказки, як його заповнити, можна знайти в п. 209.6 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) та власне у формі додатка ДС9. У них ідеться про постачання сільськогосподарських товарів/послуг. Тобто орієнтиром повинні бути дані податкового обліку. Прив’язки до фактичної реалізації товару/надання послуг ні в ст. 209 ПКУ, ні у формі розрахунку немає.

Уважаємо, що під час розрахунку питомої ваги слід ураховувати не всі операції постачання, названі в п.п. 14.1.185 та 14.1.191 ПКУ, а лише операції з реалізації товарів/надання послуг та отримання авансів за них.

Тобто в розрахунку питомої ваги беруть участь обсяги постачання (колонка А) з рядків декларації:

— 1.1 — операції, які обкладають 20% ПДВ;

— 1.2 — операції, на які нараховують ПДВ за ставкою 7%;

— 2 — експортні операції;

— 3 — інші операції за ставкою 0%;

— 5 — пільгові операції та послуги, місце постачання яких визначено за п.п. 186.2, 186.3 ПКУ за кордоном. Зауважте, що в розрахунок не включають обсяги операцій із рядка 5 деки, які не є об’єктом оподаткування.

Для заповнення колонок 3—6 таблиці з додатка ДС9 послуговуються даними спецрежимних декларацій, а інформацію для колонки 7 беруть із загальних декларацій (0110).

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.04.2016

Рубрики:

»  Сільське господарство

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу